Siostry zakonne i Caritas AG przygotowują ciasta dla medyków - przepis z gdańskiego Brętowa

W ramach akcji #SłodkiDarModlitwy żeńskie zgromadzenia archidiecezji gdańskiej upieką ponad 150 blach najróżniejszych wypieków. 14 maja podarunek trafi do pomorskich medyków. Swoimi przepisami siostry chcą też podzielić się z innymi za pośrednictwem portalu gdansk.gosc.pl.

Papież Franciszek ogłosił 14 maja dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. Caritas Archidiecezji Gdańskiej dołączyła do papieskiego wezwania jeszcze jeden element - słodkie podarunki dla szpitali. Przygotują je żeńskie wspólnoty zakonne z całej archidiecezji.

W domu zakonnym sióstr nazaretanek w Gdańsku-Brętowie w środę 13 maja kuchnia była obleganym pomieszczeniem. - Mamy już kilka blach różnych ciast, które same przygotowałyśmy. Włączyli się parafianie i od rana przekazują wypieki. Z wielką radością zabrałyśmy się za tę pracę, bo to bardzo fajny pomysł. Nie chodzi tylko o ciasto, ale też o symboliczne podziękowanie. Siostry chcą przypomnieć wszystkim, że regularnie modlimy się na różańcu o ustanie pandemii, ale też o siłę dla naszych bohaterów w szpitalach - medyków. Pamiętamy też w modlitwach o chorych walczących z wirusem - mówi s. Benedetta.

Zakonnica zakłada, że z Brętowa do sopockiej centrali Caritas wyjedzie z kilkunastoma blachami ciast. - Po drodze odbiorę jeszcze słodkie przesyłki od sióstr brygidek i elżbietanek - zapewnia s. Benedetta. Wypieki rozwiozą w czwartek 14 maja do pomorskich szpitali #Boży Kurierzy, wolontariusze Caritas.

Zapraszamy internautów na gdansk.gosc.pl - codziennie zaprezentujemy jeden z przepisów sióstr.


Wiśniowa uczta s. Benedetty

1 op. sucharów (bez cukru)
750 g nutelli
0,5 l śmietany 30 %
2 zwykłe serki homogenizowane
6 łyżek żelatyny
1 słoik drylowanych wiśni
2 galaretki wiśniowe
4 łyżki cukru pudru

1. warstwa: suchary mocno rozkruszyć, nutellę rozpuścić w garnku, wymieszać i wyłożyć na blachę, dobrze wystudzić.
2. warstwa: śmietanę ubić z cukrem pudrem, dodać serki i rozpuszczoną żelatynę; wyłożyć na blachę i dobrze wystudzić.
3. warstwa: wyłożyć wiśnie i zalać sokiem wiśniowym połączonym z galaretką - najlepiej galaretki rozpuścić w gorącym soku wiśniowym (zamiast wody) i ostudzić.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..