Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Anielskie głosy dziewczyn z Les Femmes premierowo na gosc.pl

Ten koncert jest wołaniem o zakończenie pandemii i opiekę nad całym światem; jest modlitwą za świat dotknięty koronawirusem. Premiera koncertu "Rosarium dla świata" 17 maja o 20.30 na stronie Gosc.pl, na kanale YouTube "Gościa Niedzielnego" i na Facebooku.

"Rosarium dla świata". PREMIERA KONCERTU!!!
Gość Niedzielny

Nazwa koncertu odsyła słuchaczy do modlitwy różańcowej. Repertuar został ułożony na wzór jednej dziesiątki różańca, by zachęcić do kontemplacji i wspólnej modlitwy wznoszonej do Matki Boskiej za pośrednictwem sztuki dźwięków. Inicjujące różańcową cząstkę Ojcze Nasz oraz finalne Chwała Ojcu, prezentują śpiewy zaczerpnięte z chorału gregoriańskiego, by podkreślić średniowieczne korzenie kultu maryjnego. Natomiast kolejne opracowania Ave Maria reprezentują różnorodne kompozytorskie wizje umuzycznienia Pozdrowienia Anielskiego powstałe na przestrzeni wieków.

Premiera koncertu "Rosarium dla świata", w wykonaniu Les Femmes, będzie miała miejsce na kanale YouTube "Gościa Niedzielnego", na facebookowym profilu "Gościa" oraz na stronie Gość.pl już dzisiaj o godz. 20.30.

Anielskie głosy dziewczyn z Les Femmes premierowo na gosc.pl   Archiwum prywatne

- Tym koncertem pragniemy okazać solidarność i wesprzeć wszystkie osoby walczące o swoje życie i zdrowie - mówią śpiewaczki z zespołu Les Femmes. - Modlitwą obdarzamy całą służbę medyczną, wolontariuszy i ludzi dobrej woli. Chcemy zanieść pocieszenie dla tych, którzy stracili bliskich i pokój serca tym, co lękają się o swoją przyszłość. Myślimy o osobach, dla których kwarantanna jest niełatwym wyzwaniem i sporym trudem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama