Nowy numer 48/2023 Archiwum

Ks. prof. Wojciech Cichosz dziekanem Wydziału Teologicznego UMK w Toruniu

W czwartek 21 maja ogłoszono wyniki głosowania na dziekana Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Na kadencję 2020-2024 został wybrany kapłan archidiecezji gdańskiej - ks. prof. Wojciech Cichosz.

W wyborach na dziekana Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu startowało dwóch kandydatów: ks. prof. Wojciech Cichosz oraz ks. dr hab. Piotr Roszak, prof. UMK.

W przedstawionej wizji wydziału ks. prof. Cichosz zgłosił m.in. postulat - od instytucji do wspólnoty, która służy Prawdzie.

Głosowanie zakończyło się w czwartek 21 maja o godz. 16. Wydział Teologiczny UMK podał na swojej stronie internetowej, że kandydatem na nowego dziekana został wybrany ks. prof. Wojciech Cichosz. Według terminarza Komisji Wyborczej Uniwersytetu, powołanie przez rektora-elekta nowych dziekanów na kadencję 2020-2024 odbędzie się do dnia 4 czerwca 2020 r.

- Dzisiejszy wybór na urząd dziekana z jednej strony jest dla mnie zaszczytem, a z drugiej strony bardzo poważnym zobowiązaniem. Jest to kontynuacja dotychczasowych osiągnięć, które ma Uniwersytet Mikołaja Kopernika wraz z Wydziałem Teologicznym, ale jednocześnie jest to stawienie czoła nowym wyzwaniom. Naczelne zadanie jakie sobie stawiam, to jest innowacyjność badawcza, a jednocześnie misyjność wydziału. Tych rzeczywistości nie wolno od siebie oddzielać - mówi ks. prof. Wojciech Cichosz, nowy dziekan Wydziału Teologicznego UMK w Toruniu.

Ks. prof. Wojciech Cichosz od 2009 roku jest związany z toruńską uczelnią, gdzie ostatnio pełnił funkcję kierownika Katedry Nauk Społecznych i Prawa Kanonicznego na Wydziale Teologicznym UMK. Od 1997 roku kapłan jest dyrektorem Zespołu Szkół Katolickich im. św. Jana Pawła II w Gdyni.

Warto przy tym podkreślić, że w latach 2005-2012 urząd dziekana Wydziału Teologicznego UMK w Toruniu sprawował również kapłan archidiecezji gdańskiej - ks. prof. Jan Perszon.

Księdzu profesorowi Wojciechowi Cichoszowi gratulujemy i życzymy mocy Ducha Świętego!

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama