Nowy numer 47/2023 Archiwum

Rekolekcje "Triduum oczekiwania na Ducha Świętego"

Fundacja "Radość Ewangelii" zaprasza na trzydniowe rekolekcje przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

Serdecznie zapraszamy na rekolekcje "Triduum oczekiwania - Kim jesteś Duchu Święty?" przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, które pomogą w głębszy sposób przygotować się na ponowne przyjęcie daru Jego obecności i odkrywania Go w swojej codzienności - informuje Aneta Puszko OV z Fundacji "Radość Ewangelii". 

- Ojciec Święty Franciszek często zachęca nas, byśmy przygotowywali się i oczekiwali na Zesłanie Ducha Świętego. Wielokrotnie słyszmy słowa, że jesteśmy w drodze i aby przyjąć moc Ducha, potrzeba Go oczekiwać i pragnąć. Jednak czasem trudno nam jest wzbudzić w sobie tęsknotę i pragnienie spotkania z Kimś, kogo mało znamy i nie wiemy, jak Go przyjąć - dodaje A. Puszko.

- Święta Zesłania często mijają nam bezrefleksyjnie, a przecież są to święta bardzo ważne. Dlatego chcielibyśmy przez te rekolekcje dać sobie taką przestrzeń, by móc zadać pytania: Kim jest dla mnie Duch Święty? Czy Go potrzebuję? Czy na Niego oczekuję? Aby kiedy przyjdzie już ta noc Zesłania Ducha Świętego, czekać na Niego z otwartymi dłońmi i sercem - wyjaśnia A. Puszko.

Rekolekcje będą czasem oczekiwania, obfitującym w konferencje, modlitwę i możliwości skorzystania z sakramentu spowiedzi wielkanocnej.

Informacje szczegółowe:

  • Data: 28-30 maja;
  • Miejsce: parafia pw. św. Ojca Pio w Gdańsku Ujeścisku;
  • Prowadzący: m.in. ks. Piotr Wiecki, ks. Jacek Nawrot, ks. Paweł Lemańczyk.

Ilość miejsc jest ograniczona. Obowiązują zapisy. Formularz dostępny TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama