Nowy numer 24/2021 Archiwum

Za kilka tygodni bazylika św. Mikołaja w Gdańsku zostanie otwarta

Dobra wiadomość dla parafian, wiernych i turystów - w sierpniu o. dominikanie odprawią w kościele Mszę św. w przywróconej do użytkowania części. W świątyni trwają cały czas prace ratunkowe, by nie doszło do katastrofy budowlanej.

O decyzji o otwarciu kościoła gdańscy zakonnicy poinformowali na swoim profilu na portalu społecznościowym.

"Chcemy podzielić się z Wami naszą wielką radością, za kilka tygodni możliwy będzie powrót wiernych do naszej Bazyliki.

Po wykonaniu niezbędnych prac zabezpieczających umożliwiających sprawowanie liturgii zaplanowaliśmy częściowe otwarcie kościoła na 8 i 9 sierpnia 2020 roku.

Otwarte zostaną nawa główna, nawa północna i prezbiterium. Niedostępna będzie nawa południowa, gdzie zlokalizowane jest rusztowanie wsporcze i nadal prowadzone będę tam prace naprawcze przy sklepieniu i filarach.

Cieszymy się tym bardziej, że pierwsza msza św. odbędzie się w uroczystość Świętego Ojca Dominika, założyciela naszego Zakonu.

O pozostałych szczegółach będziemy wkrótce informować” - napisali na Facebooku o. dominikanie z Gdańska.

Bazylika św. Mikołaja, jeden z najstarszych gdańskich kościołów, niezniszczony w czasie II wojny światowej, od jesieni 2018 roku pozostaje zamknięta, gdy stwierdzono, że grozi jej katastrofa budowlana. Wewnątrz świątyni cały czas trwają prace, które mają zabezpieczyć spękane sklepienia i zbadać przyczyny osiadania fundamentów. Prace wspierają wspólnie Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, miasto Gdańsk, Pomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków, o. dominikanie i wierni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama