Nowy numer 20/2022 Archiwum

Prezydenckie wyróżnienie dla kapelana policji

Ks. prał. Bogusław Głodowski, kapelan pomorskiej policji, został odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Uroczystość miała miejsce w Warszawie, na dziedzińcu przed Belwederem. Andrzeja Dudę reprezentowała minister Halina Szymańska, szefowa Kancelarii Prezydenta RP.

Ksiądz prał. dr Bogusław Głodowski został wyróżniony "za zasługi w działalności na rzecz rozwoju polskiej gospodarki morskiej, za zasługi w działalności społecznej i charytatywnej".

Do uczestników spotkania list skierował prezydent PR: "Dziękuję za Państwa dokonania, za służbę dobru wspólnemu poprzez pracę zawodową i społeczną - w tym szczególnie za aktywność w sferze edukacji i mediów, za owocną posługę duszpasterską oraz za starania na rzecz rozwoju polskiej gospodarki morskiej" - napisał Andrzej Duda.

Ksiądz Głodowski od 30 lat posługuje duszpastersko pomorskim policjantom. - Wyróżnienie jest dla mnie potwierdzeniem tego wszystkiego, co dotychczas robię - praca z ludźmi i na rzecz ludzi. A to w powołaniu kapłańskim jest najważniejsze - mówi kapłan.

- W latach 90. tworzenie i organizowanie duszpasterstwa policji było dużym wyzwaniem. Dziś czasy są zupełnie inne. Za każdym razem cieszę się z owoców kapłańskiego posługiwania - zaznacza ks. Głodowski.

W uroczystości udział wzięli m.in. nadinsp. Andrzej Łapiński - komendant wojewódzki policji w Gdańsku, Dariusz Drelich - wojewoda pomorski, kap. ż.w. Zbigniew Sulatycki - przewodniczący Konwentu Morskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama