Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Koronawirus w Gdańskim Seminarium Duchownym

"18 kleryków Gdańskiego Seminarium Duchownego zakażonych koronawirusem" - informuje w komunikacie ks. dr Krzysztof Kinowski, rektor.

Na stronie internetowej Gdańskiego Seminarium Duchownego ksiądz rektor Krzysztof Kinowski opublikował komunikat w związku z wykonanymi testami na obecność koronawirusa.

"Informuję, że w ostatnich dniach wspólnota Gdańskiego Seminarium Duchownego, a więc klerycy, moderatorzy oraz pracownicy świeccy zostali poddani badaniom przesiewowym na obecność wirusa SARS-CoV-2" - podaje ksiądz rektor.

Jak dodał, u 18 kleryków zdiagnozowano COVID-19. Alumni, którzy otrzymali wynik ujemny, są poddani kwarantannie i izolacji, będąc pod stałym nadzorem epidemiologicznym. Wszyscy pracownicy świeccy oraz moderatorzy otrzymali wynik ujemny i są zdrowi.

"Zakażeni zostali odizolowani przez zakwaterowanie w odrębnym budynku i nie mają kontaktu z innymi osobami. Ogólny stan wszystkich zakażonych jest dobry i nikt z nich nie wymaga hospitalizacji. Gdańskie Seminarium Duchowne pozostaje w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi i medycznymi" - pisze ks. Kinowski.

"Zapewniamy o naszej modlitwie i o nią prosimy" - apeluje kapłan.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama