Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Wkrótce dzień dziecka utraconego w Gdańsku

Wspólnota Rodziców po Stracie Dziecka, działająca w ramach Duszpasterstwa Rodzin archidiecezji adańskiej, zaprasza 17 października osoby, które doświadczyły śmierci dzieci, na Mszę św. w intencji swoich zmarłych. Z powodu zaostrzenia przepisów sanitarnych nie będzie uroczystości "chrztu pragnienia".

Październik to miesiąc wspominania dzieci, które utraciły życie i osierociły swoich rodziców i rodziny. Wspólnota spotka się na Eucharystii w sobotę 17 października o godz.15 w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na gdańskiej Żabiance.

Ze względu na obostrzenia związane z koronawirusem organizatorzy muszą zrezygnować z obrzędu "chrztu pragnienia". To obrzęd dotyczący dzieci, które umarły w trakcie ciąży lub zaraz po porodzie i nie otrzymały sakramentu chrztu św. Rodzice takich dzieci symbolicznie będą mogli oddać je Bogu. Mogą przynieść na uroczystość świece.

O nowym terminie "chrztu pragnienia" wspólnota poinformuje w swoich mediach społecznościowych i na stronie internetowej.

Wspólnota Rodziców po Stracie Dziecka została założona w 2008 roku. Spotkania odbywają się co dwa miesiące w kościele Matki Bożej Fatimskiej w Gdańsku-Żabiance.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama