Za kilkanaście dni minie 100 lat od utworzenia Wolnego Miasta Gdańska, sztucznego tworu państwowego, który powstał na mocy postanowień powojennej konferencji wersalskiej. Polacy stanowili mniejszość wśród mieszkańców, co nie oznacza jednak, że byli pasywnymi uczestnikami życia społecznego, politycznego czy religijnego ówczesnego Gdańska. Wręcz przeciwnie. O tym opowiada wystawa „Polacy w Wolnym Mieście Gdańsku”, która stanęła przed głównym wejściem do Muzeum II Wojny Światowej.
To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.
Czytasz fragment artykułu
Subskrybuj i czytaj całość
już od 14,90 zł








