Nowy numer 33/2022 Archiwum

Światowy Dzień Ubogich. "Skarpet Para - Dobro Wyzwala"

Z okazji przypadającego dzisiaj Światowego Dnia Ubogich Caritas Archidiecezji Gdańskiej prowadziła akcję "Skarpet Para - Dobro Wyzwala".

Zaangażowani w nią byli wolontariusze szkolnych kół Caritas, parafialnych zespołów Caritas, placówek Caritas, a także wszystkie chętne osoby.

- "Skarpet Para - Dobro Wyzwala" to przedsięwzięcie, w którym bardzo prosta, elementarna rzecz - skarpety mogą stanowić element dobra i sprawić, że autentyczna ludzka życzliwość nakreśli choć odrobinę nadziei. W rzeczywistości, w której czasem tej nadziei dramatycznie brakuje - mówi ks. Janusz Steć, dyrektor Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

Odzew na akcję był ogromny. - Przychodziły do nas paczki zarówno z terenu naszej archidiecezji, jak i z całej Polski, a nawet ze świata. Bardzo się cieszymy, że udało nam się akcją wyzwolić wspólnie tyle dobra, które teraz dosłownie ogrzeje wiele osób w kryzysie bezdomności - mówi Karolina Lewandowska z Centrum Wolontariatu Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

Wspólnie udało się zebrać ponad 6 tys. skarpet. - Mimo zakończonej akcji jeszcze odbieramy telefony z zapowiedzią dowozu skarpetek - dodaje K. Lewandowska.

Dyrektor podkreśla, że Światowy Dzień Ubogich to dobry czas do refleksji. - Potrzebujemy takich momentów zatrzymania, gdzie znajdziemy czas na modlitwę i rozważanie. Może to zaowocować naszą większą uważnością w codzienności, by dostrzec bliźniego w potrzebie - podkreśla ks. Steć.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama