Nowy numer 3/2021 Archiwum

Nowe terminy koncertów ku czci błogosławionych męczenników

Ze względu na pandemię wydarzenia z cyklu "Błogosławieni kapłani polscy w Wolnym Mieście Gdańsku" zostały przeniesione na nowe terminy.

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku organizuje wydarzenia pod wspólnym tytułem "Błogosławieni kapłani polscy w Wolnym Mieście Gdańsku". Koncerty poprzedzone są prelekcją poświęconą wybitnym duchownym, polskim męczennikom II wojny światowej.

Do tej pory odbył się jeden z trzech zaplanowanych koncertów. Ze względów niezależnych od organizatora terminy dwóch pozostałych zostały zmienione.

Koncert poświęcony bł. ks. Marianowi Góreckiemu odbędzie się 6 grudnia o godz. 17 w kościele św. Jadwigi w Gdańsku-Nowym Porcie.

Natomiast 13 grudnia o godz.16 w kościele pw. Chrystusa Króla w Gdańsku rozpocznie się wydarzenie ku czci bł. ks. Franciszka Rogaczewskiego.

W programie koncertów znajdą się pieśni z cyklu "Piaśnicki lament" oraz pieśni opisujące męczeństwo wymienionych błogosławionych. Utwory wykona zespół Folk Acoustic - grupa pełnych pasji muzyków, nagradzanych również na scenie międzynarodowej.

Koncerty relacjonowane będą na żywo na profilu Muzeum na Facebooku.


Patronat medialny nad cyklem "Błogosławieni kapłani polscy w Wolnym Mieście Gdańsku" objął "Gość Niedzielny".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama