Nowy numer 3/2021 Archiwum

W Gdańsku Arka Noego zagra dla hospicjum w Wilnie

W sobotę 9 stycznia Muzeum II Wojny Światowej zaprasza na charytatywne kolędowanie z Arką Noego. Koncert odbędzie się w kościele pw. Chrystusa Króla w Gdańsku. Transmisja wydarzenia zostanie przeprowadzona w mediach społecznościowych Muzeum II Wojny Światowej oraz na antenie TVP3 Gdańsk. Początek wydarzenia o godz. 16.

W trakcie relacji na żywo przekazana zostanie informacja o tym, jak wesprzeć "Most do Nieba", czyli pierwsze hospicjum dla dzieci na Litwie. - Kilka lat temu do wileńskiego hospicjum przyszła mama, która za rękę trzymała słabiutkiego chłopczyka. Patrząc mi w oczy, powiedział: "Mam raka. Pomożesz mi?" i zaczął płakać. Wzięłam go na kolana, przytuliłam i też płakałam. Obiecałam: "Pomogę ci" - wspomina s. Michaela Rak, która prowadzi wileńskie hospicjum.

"Most do Nieba" wziął się z tej prośby. I gorącego pragnienia, by miłosierdzie rozlało się z Wilna na całą Litwę, a przecież Wilno to miejsce, gdzie Jezus objawił s. Faustynie posłanie miłosierdzia. Co więcej - hospicjum stoi na Wzgórzu Nadziei, czyli w miejscu, gdzie został namalowany pierwszy obraz "Jezu, ufam Tobie". Umierające dzieci nie miały swojego miejsca, gdzie mogłyby spędzić ostatnie dni w godnych warunkach i przyjaznym otoczeniu. Dlatego, na wielokrotne i uporczywe prośby litewskich lekarzy, s. Michaela przy wsparciu Fundacji Aniołów Miłosierdzia podjęła się budowy "Mostu do Nieba".

Koncert zorganizowany 9 stycznia przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku jest prośbą o pomoc w tej wyjątkowej misji. Potrzeba bowiem pieniędzy na utrzymanie pierwszego hospicjum dla dzieci na Litwie. Informacje o możliwości wsparcia instytucji zostaną przekazane widzom podczas transmisji koncertu.

W kościele pw. Chrystusa Króla w Gdańsku wystąpi Arka Noego, czyli zespół dziecięcy prowadzony przez Roberta "Litzę" Friedricha. Grupa znana jest z takich przebojów, jak "Tato (nie boję się, gdy ciemno jest)", "Święty, święty uśmiechnięty" czy "Sieje je".

Początki działalności grupy sięgają 1999 r. i ówczesnej współpracy z dziecięcym programem "Ziarno", emitowanym w TVP1. W skład zespołu zaangażowanych było wielu znanych polskich muzyków, takich jak: Marcin Pospieszalski, Mateusz Pospieszalski, Dariusz Malejonek, Joszko Broda, Maciej Starosta, Piotr Żyżelewicz czy Mazzol, wraz ze swoimi dziećmi. Obecnie Arkę Noego wspiera muzycznie formacja Luxtorpeda. Na przestrzeni 21 lat istnienia zespołu do słuchaczy w Polsce trafiło ponad 7 mln płyt. Grupa w tym czasie zdobyła różnego rodzaju wyróżnienia i nagrody, w tym 5 Fryderyków (2000) oraz 1. miejsce w koncercie TOP podczas festiwalu TOP Trendy (2004). Setki występów w Polsce i za granicami kraju oraz tysiące ludzi na koncertach do dziś to efekt ogromnej popularności prostych piosenek o rodzinie, życiu i problemach dziecka, a przede wszystkim ogromnej miłości oraz pomocy Boga w codzienności.

Koncert odbywa się pod patronatem gdańskiego oddziału "Gościa Niedzielnego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama