W kościele pw. Chrystusa Króla w Gdańsku zespół wystąpił w koncercie na rzecz pierwszego hospicjum dla dzieci na Litwie. Wydarzenie zorganizowało Muzeum II Wojny Światowej.
Koncert rozpoczął się 9 stycznia o godz. 16 i był transmitowany na profilu facebookowym Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz na kanale TVP3 Gdańsk. Koncert prowadziła Agnieszka Oszczyk z gdańskiej TVP. Gości przed ekranami powitał Karol Nawrocki, dyrektor MIIWŚ. - Jesteśmy wszędzie tam, gdzie można mówić o historii, gdzie można mówić o walce o najważniejsze dla Polaków wartości, ale też o źle, które płynie z przemocy systemów totalitarnych. Dlatego dzisiaj jesteśmy w parafii pw. Chrystusa Króla w Gdańsku, którą tworzył bł. Ks. Franciszek Rogaczewski. To właśnie to miejsce było ostoją polskości dla Polaków mieszkających w Wolnym Mieście Gdańsku. Jesteśmy zawsze tam, gdzie można wyciągnąć rękę do drugiego człowieka, gdzie można pomóc drugiemu człowiekowi. A jak wiemy cierpienie dzieci od czasów antycznych, przynajmniej od mądrości Salomona, jest tym, co wzbudza nieoczekiwane, nieporównywalne emocje z niczym innym. Dlatego "Most do Nieba” jest tą inicjatywą, która z całą pewnością zyskuje i zyska w przyszłości wsparcie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. "Most do Nieba”, czyli miejsce, które w błogości, bezpieczeństwie i w spokoju pozwoli naszym małym bohaterom czekać na powrót do domu Ojca. To dzisiejsze spotkanie jest nie tylko inauguracją, ale także deklaracją naszej gotowości do niesienia pomocy pierwszemu hospicjum dla dzieci na Litwie - mówił Karol Nawrocki.
Potem na scenie w świątyni pojawiła się Arka Noego, dając pełen energii, żywiołowości i spontaniczności koncert. Przerwy między kolejnymi utworami, głównie tradycyjnymi polskimi kolędami i pastorałkami, lider zespołu Roberta "Litza" Friedrich, okraszał pełnymi radości dialogami z młodymi artystami. Poznański zespół został założony w 1999 r. W skład grupy zaangażowanych było wielu uznanych polskich muzyków wraz ze swoimi dziećmi: Marcin Pospieszalski, Mateusz Pospieszalski, Dariusz Malejonek, Joszko Broda, Maciej Starosta, Piotr Żyżelewicz, Mazzol. Podczas dwóch dekad działalności Arka Noego sprzedała ponad 7 mln płyt.
Adresaci kolędowej pomocy, czyli hospicjum "Most do Nieba" to placówka, którą siostra Michaela Rak wybudowała w Wilnie dzięki pomocy Fundacji Aniołów Miłosierdzia. Rozpoczęta w lipcu 2018 r. inwestycja kosztowała 5 mln zł. W zbiórkę pieniędzy na rzecz powstania hospicjum dla dzieci zaangażowały się różne osoby, m.in. Mietek Szcześniak, Kinga Dębska, Jan Pospieszalski, Paweł Królikowski, małżeństwo Michał i Dominika Chorosińscy, zespół Dagadana, a także reprezentacja Polski w amp futbolu. Datki na rzecz budowy ośrodka zbierali również harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego na Litwie i litewscy skauci.
Roczny koszt utrzymania hospicjum w Wilnie z oddziałami dla dorosłych i dla dzieci wraz z hospicjum domowym wynosi 85 tys. euro. Litewska kasa chorych pokrywa niecałą połowę finansowych potrzeb placówki, a o resztę prowadzący ośrodek muszą zadbać sami. Na terenie Polski zbiórką pieniędzy na rzecz hospicjum zajmuje się Fundacja Aniołów Miłosierdzia.
Patronem medialnym wydarzenia był gdański oddział "Gościa Niedzielnego".