Nowy numer 47/2023 Archiwum

Urodzinowe wsparcie dla Domu Hospicyjnego w Sopocie

Rozpoczęła się zbiórka dla Domu Hospicyjnego im. św. Józefa w Sopocie. Pieniądze zostaną przeznaczone na bieżącą działalność hospicjum i osób otrzymujących w tym miejscu wsparcie.

Dom Hospicyjny Caritas im. Św. Józefa w Sopocie jest miejscem pełnym ciepła i otwartości. Tu, w niemalże domowej atmosferze, podopieczni doświadczeni chorobą nowotworowa w jej końcowym etapie wraz ze swymi najbliższymi otaczani są troskliwą opieka. Zapewniają ją: lekarze, pielęgniarki, opiekunki medyczne, fizykoterapeuta, psychologowie, ksiądz kapelan i grono wolontariuszy.

- Covid, korona, wirus - to chyba najczęstsze słowa, jakich ostatnio używamy, ale są też inne choroby. One nie zniknęły, nie ustąpiły covidowi miejsca. Były, są i będą osoby chorujące, potrzebujące wsparcia w trudnym czasie walki o życie - mówi ks. Tomasz Kosewski, dyrektor Domu Hospicyjnego im. św. Józefa w Sopocie.

Czas pandemii bardzo podniósł koszty utrzymania hospicjum w związku z wprowadzeniem zabezpieczeń dla podopiecznych i personelu. To trudny czas rozłąki również dla najbliższych podopiecznych. Obecnie kontrakt z NFZ pokrywa zaledwie 60 proc. kosztów utrzymania.

- Dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie nas prezentem - symboliczną kwotą 19 zł na urodziny naszego domu, które przypadają w uroczystość św. Józefa, czyli 19 marca. To również data rozpoczęcia działalności domu 17 lat temu - podkreśla dyrektor. 

Zrzutka "19 zł na 19 marca - wsparcie Domu Hospicyjnego św. Józefa w Sopocie" dostępna jest TUTAJ.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama