Zaproszenie na Gdyńską Drogę Krzyżową

Do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej ulicami Gdyni zapraszają Stowarzyszenie K.A.C.K. oraz środowisko Gdyńskiej Pieszej Pielgrzymki.

W tym roku Gdyńska Droga Krzyżowa, ze względu na sytuację epidemiczną, odbędzie się w innej formie. Katolickie Amatorskie Centrum Kultury zaprasza uczestników na nabożeństwo online. W piątek 26 marca od godz. 15 na stronie internetowej www.gdk2021.pl oraz na profilu YouTube "Kurtyna Mały Kack" udostępniony będzie film z rozważaniami. Drogę Krzyżową poprowadzi bp. Zbigniew Zieliński.

- Kamery poprowadzą nas, zatrzymując się w kościołach i przy gdyńskich krzyżach, miejscach związanych z przeszłością i współczesnością Gdyni - mówi Jarosław Szydłak, prezes K.A.C.K.

GDYŃSKA DROGA KRZYŻOWA2021 ~NASZ WSPÓLNY CZAS! | 26.03.2021 | 15:00
KURTYNA - Przegląd Teatrów Amatorskich

Sponsorami transmisji są: Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A oraz Renk Pomorskie Hurtowe Centrum Rolno-Spożywczym S.A.

Z kolei środowisko Gdyńskiej Pieszej Pielgrzymki zaprasza do udziału w gdyńskiej nocnej Drodze Krzyżowej do kościołów i miejsc stacyjnych, która odbędzie się również w piątek 26 marca. Wydarzenie rozpocznie się Mszą św. o godz. 20 w kościele pw. Trójcy Świętej w Gdyni-Dąbrowej. Aby wziąć w niej udział, należy się wcześniej zarejestrować (kliknij tutaj). Przejście trasy powinno odbywać się indywidualnie lub w grupie do 5 osób. Po drodze, w niektórych kościołach będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu oraz skorzystania z sakramentu pokuty.

- Dodatkowo zachęcamy wytrwałych, aby w tym roku dojść do kościoła św. Józefa na Leszczynkach i uzyskać odpust zupełny w Roku św. Józefa, opiekuna Kościoła, rodzin i mężczyzn - zaznacza ks. Krzysztof Czaja, kierownik gdyńskiej pielgrzymki.

Cała trasa Drogi Krzyżowej to 22 km. Więcej informacji - tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..