Nowy numer 24/2021 Archiwum

Młodzi o Bogu, wierze i Kościele

Młodzi z Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Gdańskiej zaproponowali, by o Bogu, wierze i Kościele mówić na szerszą skalę, bo nie wystarcza im już wąskie grono osób z ich otoczenia. Tak powstał cykl filmików "Młodzi odpowiadają".

Z pomocą przyszedł internet z całym swoim arsenałem - mediami społecznościowymi i serwisami, takimi jak YouTube. Właśnie na tym ostatnim powstał kanał DMAG, który już wkrótce ma się zapełnić treściami mogącymi zainteresować młodych - zarówno tych wierzących, jak i poszukujących Boga oraz od Niego stroniących.

Na pierwszy ogień poszedł ciekawy cykl 6 filmików pod wspólną nazwą "Młodzi odpowiadają". Wśród pytań zadanych młodym są te najbardziej fundamentalne, m.in. o to, kim jest dla nich Jezus oraz czy wiara ma sens.

- Pomysłodawcami byli sami młodzi, którzy mają pragnienie wyrażenia siebie, mówienia o sprawach, które są dla nich ważne, o tym, co leży im na sercu odnośnie do wiary, Boga, Kościoła. Co jest dla nich piękne, ale również o trudnościach - podkreśla ks. Piotr Wiecki, archidiecezjalny duszpasterz młodzieży.

- Ten projekt, to ewangelizacja na miarę XXI wieku. Docieramy z przekazem do ludzi poszukujących w sieci wartościowych treści. Nie możemy bać się tego, w co wierzymy, ani milczeć na ważne dla nas tematy - mówi Kinga, jedna z uczestniczek nagrania.

- Bo internet również powinien być przestrzenią dawania świadectwa o Bogu. Jako wierzący możemy - na naszych profilach społecznościowych - zapełnić go pozytywnymi i wartościowymi treściami, które staną się inspiracją dla innych - dodaje.

Krótkie filmiki z udziałem młodych z różnych trójmiejskich wspólnot można obejrzeć na kanale YouTube Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Gdańskiej.W przygotowaniu jest już kolejny projekt. - Tym razem młodzi będą zadawać pytania naszemu arcybiskupowi. Cykl wystartuje w czerwcu. Zachęcam do śledzenia naszych treści - zarówno na YouTube, jak i na facebookowym profilu duszpasterstwa - mówi ks. Wiecki.


Więcej o projekcie w 20. numerze "Gościa Gdańskiego" na 23 maja.

Kim dla Ciebie jest Jezus Chrystus?
Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Gdańskiej
Papież Franciszek - czym Cię ujął?
Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Gdańskiej
Czego młodzi oczekują od Kościoła?
Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Gdańskiej
Dlaczego wspólnota?
Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Gdańskiej
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama