Nowy numer 09/2024 Archiwum

Muzyczne niedziele z królewskim instrumentem w Gdańsku

Organiści, trębacze i dyskusje - tak będzie wyglądało najbliższe spotkanie z muzyką w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Gdańsku-Strzyży. Start imprezy już 27 czerwca o 16.15 w świątyni przy ul. Gomółki 9.

Pierwszy koncert "Muzycznych niedzieli na Strzyży" będzie okazją do zaprezentowania się znakomitych muzyków: organisty - maestro Maurizio Conca oraz znakomitego gdańskiego zespołu składającego się z muzyków grających na kopiach instrumentów historycznych "Tubicinatores Gedanenses". W składzie zespołu wystąpią: Paweł Hulisz, Piotr Kowalkowski, Emil Miszk ,Wojciech Brzozowski - baroque trumpet, Paweł Szewczyk - timpani, tamburo militare, gran casa, tambourine, timsha.

"Muzyczne niedziele na Strzyży" to cykl 3 wydarzeń artystyczno-edukacyjnych, zwieńczonych prezentacjami koncertowymi. Przed rozpoczęciem koncertu słuchacze będą mieli okazję poznania fascynującej budowy niezwykłego instrumentu, jakim są organy. Podczas prezentacji będzie możliwość zajrzenia do wnętrza szafy organowej, dotknięcia klawiatury instrumentu - również tej przeznaczonej do gry nogami.

Prezentacje zwieńczone zostaną koncertami, po których odbędzie się panel dyskusyjny z udziałem zaproszonych artystów. Spotkania z wykonawcami to znakomita okazja poznania specyfiki pracy muzyków, "drogi artystycznej", jaką należy przejść, aby zostać profesjonalnym muzykiem oraz zadania artystom pytań dotyczących ich pracy twórczej.

Terminy wydarzenia:

- koncert pierwszy - 27.06.2021

- koncert drugi - 29.08.2021

- koncert trzeci - 26.09.2021

Wydarzenia odbywają się w niedziele o 16.15 w Archidiecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Gdańsku, ul. Mikołaja Gomółki 9. Wstęp wolny.

Patronem medialnym koncertów jest gdański oddział "Gościa Niedzielnego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama