Nowy numer 15/2024 Archiwum

Duszpasterstwo Akademickie "Na Czarnej" zaprasza studentów

- Tutaj młodzi ludzie mogą poczuć wspólnotę i w niej się zakorzenić - podkreśla ks. Krzysztof Konkol.

Duszpasterstwo Akademickie "Na Czarnej" codziennie ma przygotowaną propozycję dla studentów. Swoją formację koncentruje wokół Eucharystii i rozważania słowa Bożego. - Mocny akcent kładziemy na przygotowanie do Mszy św. Jako nowość chcemy zaproponować studentom kurs Starego Testamentu, w którego ramach będziemy zastanawiać się, czy bohaterowie, jak Abraham, Mojżesz, Hiob i inni, mają coś wspólnego z naszym życiem - zaznacza ks. Konkol.

- Chodzi więc o to, żeby młodzi ludzie potrafili odnaleźć historię swojego życia w historii opisanej na kartach Pisma Świętego i odkryć, że to słowo jest żywym światłem, które oświeca w różnym pogubieniu czy też daje odpowiedzi na rodzące się w sercu pytania. Chciałbym, aby "Na Czarnej" młodzi ludzie zakochali się w słowie Boga -  wyjaśnia kapłan.

W tym roku studenci spotykać się będą pod hasłem: "Droga uczniów idących do Emaus". - W centrum chrześcijańskiego życia jest niedzielna Msza św., dlatego zapraszam na Eucharystię o godz. 19.30 do kaplicy akademickiej. Liturgię poprzedzi adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi - mówi duszpasterz.

Rok akademicki na Pomorzu zainauguruje Msza św. 1 października o godz. 8 w katedrze oliwskiej. Formacja w duszpasterstwie rozpocznie się dwa dni później rekolekcjami "Na dobry początek...". We wtorek 5 października o godz. 19 Eucharystii przewodniczyć będzie abp Tadeusz Wojda, metropolita gdański.


Więcej o Duszpasterstwie Akademickim "Na Czarnej" na profilu facebookowym, na stronie www.naczarnej.pl oraz 38. numerze "Gościa Gdańskiego" na 26 września.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama