Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
Prenumerata z
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Gość Gdanski w Internecie

Gdański

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O DIECEZJI
    • Biskupi
    • Historia
    • Parafie

Najnowsze Wydania

  • GN 24/2026
    GN 24/2026 Dokument:(9760687,Chcesz pokoju, musisz protestować)
  • GN 23/2026
    GN 23/2026 Dokument:(9748536,Przyszedł czas na uczynki miłosierdzia względem duszy)
  • GN 22/2026
    GN 22/2026 Dokument:(9738638,Charakterni paziowie Jego Królewskiej Mości Mwangi II)
  • Gość Extra 2/2026 (16)
    Gość Extra 2/2026 (16) Dokument:(9730825,Na tobie zbuduję Kościół)
  • GN 21/2026
    GN 21/2026 Dokument:(9728452,Albo nie słyszą, albo nikt nie woła)
gdansk.gosc.pl → Wiadomości → Bp Zieliński: Świętość nie jest poza naszym zasięgiem

Bp Zieliński: Świętość nie jest poza naszym zasięgiem przejdź do galerii

Modlitwę poprowadził bp Zbigniew Zieliński.  
Modlitwę poprowadził bp Zbigniew Zieliński.
ks. Maciej Świgoń /Foto Gość
⏮ ⏪
  • Modlitwa na gdańskim cmentarzu Srebrzysko
  • Modlitwa na gdańskim cmentarzu Srebrzysko
  • Modlitwa na gdańskim cmentarzu Srebrzysko
  • Modlitwa na gdańskim cmentarzu Srebrzysko
  • Modlitwa na gdańskim cmentarzu Srebrzysko
  • Modlitwa na gdańskim cmentarzu Srebrzysko
  • Modlitwa na gdańskim cmentarzu Srebrzysko
  • Modlitwa na gdańskim cmentarzu Srebrzysko
  • Modlitwa na gdańskim cmentarzu Srebrzysko
  • Modlitwa na gdańskim cmentarzu Srebrzysko
  • Modlitwa na gdańskim cmentarzu Srebrzysko
  • Modlitwa na gdańskim cmentarzu Srebrzysko
  • Modlitwa na gdańskim cmentarzu Srebrzysko
  • Modlitwa na gdańskim cmentarzu Srebrzysko
  • Modlitwa na gdańskim cmentarzu Srebrzysko
  • Modlitwa na gdańskim cmentarzu Srebrzysko
  • Modlitwa na gdańskim cmentarzu Srebrzysko
  • Modlitwa na gdańskim cmentarzu Srebrzysko
  • Modlitwa na gdańskim cmentarzu Srebrzysko
  • Modlitwa na gdańskim cmentarzu Srebrzysko
  • Modlitwa na gdańskim cmentarzu Srebrzysko
  • Modlitwa na gdańskim cmentarzu Srebrzysko
  • Modlitwa na gdańskim cmentarzu Srebrzysko
  • Modlitwa na gdańskim cmentarzu Srebrzysko
  • Modlitwa na gdańskim cmentarzu Srebrzysko
  • Modlitwa na gdańskim cmentarzu Srebrzysko
  • Modlitwa na gdańskim cmentarzu Srebrzysko
  • Modlitwa na gdańskim cmentarzu Srebrzysko
  • Modlitwa na gdańskim cmentarzu Srebrzysko
  • Modlitwa na gdańskim cmentarzu Srebrzysko
  • Modlitwa na gdańskim cmentarzu Srebrzysko
  • Modlitwa na gdańskim cmentarzu Srebrzysko
  • Modlitwa na gdańskim cmentarzu Srebrzysko
  • Modlitwa na gdańskim cmentarzu Srebrzysko
  • Modlitwa na gdańskim cmentarzu Srebrzysko
  • Modlitwa na gdańskim cmentarzu Srebrzysko
⏩ ⏭

Na gdańskim cmentarzu Srebrzysko w uroczystość Wszystkich Świętych bp Zbigniew Zieliński przewodniczył procesji oraz Mszy św.

ks. Maciej Świgoń ks. Maciej Świgoń

|

1 listopada 2021 GOSC.PL

dodane 1 listopada 2021
aktualizacja 2 listopada 2021
FB Twitter
drukuj wyślij

Modlitwa na nekropolii rozpoczęła się od procesji, w czasie której kapłani, osoby życia konsekrowanego oraz wierni polecali Bogu zmarłych księży, członków rodziny, poległych i ofiary wojen, a także wszystkich wiernych. - W dniu dzisiejszym pragniemy modlić się nie tylko za naszych bliskich zmarłych, ale także ożywić naszą wiarę w przyszłe zmartwychwstanie z Chrystusem, który raz na zawsze zwyciężył śmierć - mówił bp Zieliński.

- Stajemy do wspólnej modlitwy, odkrywając, że śmierć jest odsłonięciem zasłony, która ukaże nam piękno i chwałę Pana oraz blask naszego zmartwychwstania. Zwyciężającego Chrystusa symbolizują palące się znicze. Naszą listopadową modlitwę za zmarłych rozpoczynamy dziś, w uroczystość Wszystkich Świętych. Chcemy poprzez dar świętości tych, którzy dostąpili zbawienia, prosić o dar nieba dla tych, którzy zakończyli już ziemską pielgrzymkę, a dla nas, którzy żyjemy, błagać o łaskę wytrwania w drodze do świętości - dodał hierarcha.

Po procesji biskup pomocniczy archidiecezji gdańskiej przewodniczył Eucharystii, w czasie której wygłosił homilię. - Przeżywamy dziś doroczną uroczystość Wszystkich Świętych. Jesteśmy wdzięczni opatrzności Bożej za to, że możemy zgromadzić się na modlitwie na cmentarzu i świętością się zafascynować. "Świętymi bądźcie, bo i Ja jestem święty". To przesłanie, które płynie z kart Pisma Świętego, i życzenie, które Stwórca kieruje do całej ludzkości. Dzisiaj dociera ono do nas poprzez życiorysy tych, którzy świętość osiągnęli, ale także poprzez pamięć o tych, którzy żyli przed nami - zaznaczył bp Zbigniew.

- Dziś Kościół wspomina nie tylko oficjalnie uznanych świętych, czyli tych beatyfikowanych i kanonizowanych, ale także wszystkich wiernych zmarłych, którzy już osiągnęli zbawienie i przebywają w niebie, widząc w nich swoich orędowników u Boga i przykłady do naśladowania. Uroczystość Wszystkich Świętych jest więc i po to, byśmy zdobywania świętości nie scedowali na innych, i po to, byśmy o niej nie zapominali zwiedzeni troskami dnia powszedniego - podkreślił kaznodzieja.

Biskup Zbigniew, przywołując słowa papieża Franciszka, wyjaśnił, że "świętość to droga prowadząca do królestwa Bożego i do szczęścia. To droga pokory, współczucia, łagodności, sprawiedliwości i pokoju. Być świętym to iść tą drogą, a jest ona naznaczona radością i proroctwem".

- Świętość nie jest poza naszym zasięgiem. Świętość to jest stawanie się doskonałym. Ona wymaga wysiłku. Największym wrogiem świętości jest umiarkowanie, poprzestanie na zamiarach i projektach. Warto się świętością zachwycić, by iść tą drogą, która do niej prowadzi. Chciejmy, aby przywołanie wszystkich świętych wniosło w nasze serca jeszcze więcej determinacji do życia dobrego i pięknego - mówił bp Zieliński.

« ‹ 1 › »
Modlitwa na gdańskim cmentarzu Srebrzysko

Foto Gość DODANE 01.11.2021 AKTUALIZACJA 02.11.2021

Modlitwa na gdańskim cmentarzu Srebrzysko

​Bp Zbigniew Zieliński w uroczystość Wszystkich Świętych przewodniczył procesji oraz Mszy św. na gdańskim cmentarzu Srebrzysko.  
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:
  • BP ZBIGNIEW ZIELIŃSKI
  • WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Polecane w subskrypcji

  • „Pan Bóg mnie nie zostawi”. Po utracie obu rąk został mistrzem dryftu
    • Polska
    „Pan Bóg mnie nie zostawi”. Po utracie obu rąk został mistrzem dryftu
    Przemysław Kucharczak
  • Trzy słowa i jedno spojrzenie. „Powołanie św. Mateusza” na obrazie Matthiasa Stoma
    • w ramach
    Trzy słowa i jedno spojrzenie. „Powołanie św. Mateusza” na obrazie Matthiasa Stoma
    Leszek Śliwa
  • Róże buchające ogniem. W Polsce do Żywego Różańca należy 2,5 mln osób
    • kościół
    Róże buchające ogniem. W Polsce do Żywego Różańca należy 2,5 mln osób
    Franciszek Kucharczak
  • Wolni wśród niewolników. Beatyfikacja męczenników salezjańskich
    • kościół
    Wolni wśród niewolników. Beatyfikacja męczenników salezjańskich
    Ks. Tomasz Jaklewicz
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • KSJ
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X