Nowy numer 47/2023 Archiwum

Wigilia z osobami potrzebującymi i w kryzysie bezdomności

Już 22 grudnia odbędzie się wigilia z osobami potrzebującymi i w kryzysie bezdomności, która od 30 lat organizowana jest przez Duszpasterstwo Akademickie "Górka" działające przy klasztorze ojców dominikanów w Gdańsku.

Młodzi z DA "Górka" każdego roku starają się pomóc osobom potrzebującym. Przez lata dzieło wigilijne było okazją do spotkania, które gromadziło setki osób. Odwiedzało ich nawet 700 gości. Były ciepły posiłek, przygotowane wcześniej paczki, śpiewała schola. Wnętrze dawnej stoczniowej hali, gdzie odbywała się wieczerza, było przyozdobione, stała choinka. Wszystko po to, by zapewnić chociaż namiastkę domu. 

W zeszłym roku pandemia nieco pokrzyżowała ich pomocowe plany, ale nie na tyle, by przestali działać. Zdecydowali, że przygotują paczki dla podopiecznych Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. - W tym roku, mimo sytuacji, w której jesteśmy, chcemy spróbować być z tymi, którzy bardzo tego w tym czasie potrzebują - informuje Matylda Gauden-Wąsowicz z DA "Górka".

Tegoroczna wigilia odbędzie się 22 grudnia w godzinach 15-18 w dwóch miejscach - przy Drzewku Milenijnym znajdującym się na Targu Węglowym i na placu przy bazylice św. Mikołaja. Tam na potrzebujących będą czekały: ciepły posiłek, dobre słowo i możliwość wspólnego zaśpiewania kolęd.

Oprócz tego młodzi przygotują paczki dla gdańskich noclegowni. Więcej szczegółów i informacji TUTAJ.

Oprócz wigilii duszpasterstwo akademickie przygotowuje również gorącą zupę dla bezdomnych w ramach "Kuchni św. Mikołaja". Co tydzień, od jesieni do wiosny, studentów z zupą można spotkać na skwerze przy pomniku "Tym, co za polskość Gdańska" przy ul. Podwale Staromiejskie w środy o godz. 18. Więcej informacji TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama