Msza św. w intencji beatyfikacji doktor Oli

Towarzystwo Przyjaciół dr Aleksandry Gabrysiak zaprasza na Mszę św. w intencji beatyfikacji doktor Oli - lekarki ciała i duszy.

Aleksandra Gabrysiak w 1962 r. rozpoczęła studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Gdańsku, uzyskując dyplom lekarza sześć lat później. Mimo że sama była niepełnosprawna (w dzieciństwie przebyła kilka poważnych operacji ortopedycznych), oddała się służbie chorym, uzależnionym od nałogów, więźniom, samotnym matkom i potrzebującym. Jej życiową dewizą było "zaufać człowiekowi i kochać go do końca".

W 1970 r. A. Gabrysiak podjęła pracę w Tczewie. Założyła tam Telefon Zaufania oraz Klub Seniora. Po pięciu latach doktor Ola przeniosła się do Elbląga, gdzie pracowała m.in. w Poradni Trzeźwości. Przyjmowała alkoholików nie tylko w poradni, ale także szukała ich w domach, w melinach pijackich, zapraszała do własnego mieszkania. - Do doktor Oli szło się, by otrzymać moc, jak do Kościoła - mówi jeden z jej podopiecznych, który woli zachować anonimowość.

Ważną dziedziną działalności doktor Oli była praca z więźniami. Pomagała kryminalistom odnaleźć się w rzeczywistości po wyjściu na wolność, a także odwiedzała skazanych, "dodając im nadziei wiary" - jak napisał jeden z jej podopiecznych. Jej domowy telefon był dostępny przez całą dobę.

Aleksandra Gabrysiak została zamordowana 6 lutego 1993 r. w Elblągu we własnym mieszkaniu, wraz ze swoją adopcyjną córką Marią. Zabójcą okazał się jeden z jej podopiecznych wypuszczony na przepustkę z więzienia.

Eucharystia w intencji beatyfikacji doktor Oli sprawowana będzie w 29. rocznicę śmierci, w kościele pw. NMP Gwiazdy Morza w Sopocie w niedzielę 6 lutego o godzinie 12.30.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..