Nowy numer 20/2024 Archiwum

Wkrótce warsztaty dla wokalistów w Gdańsku

- Każdy może i powinien śpiewać na chwałę Bożą, ponieważ jesteśmy stworzeni do tego, aby wielbić Boga - mówi Aneta Barcik, muzyk i pedagog. I zaprasza 12 lutego do gdańskiego kościoła pw. NMP Matki Kościoła i św. Katarzyny Szwedzkiej na profesjonalne zajęcia wokalne.

Aneta Barcik to wokalistka jazzowa, która jest doświadczonym pedagogiem i nauczycielem śpiewu. Przez prawie 10 lat uczyła śpiewu studentów na Uniwersytecie Hamburskim w Niemczech i na Uniwersytecie Londyńskim w Anglii. Przez wiele lat jeździła na koncerty ze swoimi zespołami. Pozostawiła swoją zagraniczną karierę muzyczną, aby w Polsce opowiadać i śpiewać ludziom o Bogu. - Nie chcę już wykonywać świeckich piosenek. Chcę moim śpiewem wielbić Boga. Dlatego zakończyłam karierę muzyczną w Londynie oraz Hamburgu i rozpoczęłam karierę dla nieba. Odwiedzam parafie w Polsce, daję świadectwo wiary i śpiewam podczas Mszy św. - to moja posługa. Wiem, że to moje śpiewanie jest więcej warte niż wielkie koncerty przed wielką publicznością. Modlę się śpiewem - podkreśla A. Barcik.

Jedną z jej aktywności jest też prowadzenie grupowych warsztatów wokalnych oraz indywidualnych lekcji śpiewu. W tym roku głównym profilem jej zajęć jest uwielbienie, czyli modlitwa śpiewem.

Gdańskie Warsztaty Wokalne Uwielbienia odbędą się w sobotę 12 lutego w godz. 11−14 w dużej sali domu parafialnego przy kościele pw. NMP Matki Kościoła i św. Katarzyny Szwedzkiej, ul. Marynarki Polskiej 148. Koszt uczestnictwa: 149 zł (dorośli), 129 zł (uczniowie, studenci). Zapisy: contact@anetabarcik.com i tel. 513 894 787.

W parafii odbędzie się także prezentacja wystawy pro-life autorstwa artystki, na którą składają się fotografie matki - Anety Barcik z dzieckiem oraz refleksje na temat macierzyństwa i aborcji.


Więcej o artystce i jej warsztatach w nr 5 "Gościa Gdańskiego" na 6 lutego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama