W parafii NMP Królowej Polski w Wejherowie spotkały się w sobotę 26 marca wspólnoty Wiara i Światło. To grupy, które pracują z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie na terenie całej archidiecezji.
Do Wejherowa przyjechały wspólnoty Oliwki z Gdańska, Iskierki z Gdyni-Obłuża i wspólnota z parafii św. Jana Chrzciciela w Gdyni-Chyloni. Gościła je raczkująca jeszcze grupa, działająca przy wejherowskiej parafii. W kościele odbyły się prezentacja i powitanie uczestników. Tak rozpoczął się Wielkopostny Dzień Skupienia pod hasłem: "Zabiorę się i pójdę do mojego Ojca".
W pierwszej części spotkania ks. Andrzej Nowak, proboszcz wejherowskiej parafii i kapelan Polski Północnej Wspólnot Wiara i Światło, wygłosił konferencję o Dekalogu. Kapłan przypomniał, że przykazania - podobnie, jak znaki drogowe - pozwalają bezpiecznie i w jak najlepszy sposób dotrzeć do celu podróży, którym jest dom Ojca.
Po konferencji rozpoczęło się spotkanie podzielonych na 3 grupy uczestników w domu katechetycznym. W każdej z nich omawiano pytania zadane na końcu konferencji: jak rozumiemy przykazania jako osoby niepełnosprawne intelektualnie i jak robimy rachunek sumienia? Po godzinnym spotkaniu, już w kościele, wiele osób przystąpiło do sakramentu pokuty, a następnie uczestniczyło we wspólnotowej Mszy św., której przewodniczył ks. Tomasz Dunst, opiekun grupy z Chyloni. Po liturgii były agapa i wspólne rozmowy, czas na żarty i życzenia świąteczne. W spotkaniu uczestniczyło ok. 60 osób.
Wiara i Światło to międzynarodowy ruch świecki, oparty na pracy z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie, utworzony przez Marie-Hélène Mathieu i Jeana Vaniera podczas pielgrzymki do Lourdes w 1971oku. Mają one z reguły charakter parafialny, gdzie kilkadziesiąt osób - niepełnosprawne umysłowo dzieci, młodzież i dorośli, ich rodzice i przyjaciele - bierze udział przynajmniej raz w miesiącu w spotkaniu i modlitwie.