Nowy numer 26/2022 Archiwum

Papież mianował Misjonarza Miłosierdzia z Gdańska

O. Artur Piwowarczyk OMI, rekolekcjonista z gdańskiego klasztoru oblatów, został papieskim Misjonarzem Miłosierdzia. Zadaniem tych prezbiterów jest posługa w sakramencie pokuty z uprawnieniami przysługującymi Ojcu Świętemu.

O nominacji Stolica Apostolska poinformowała w piątek 22 kwietnia w piśmie przesłanym do sekretariatu Polskiej Prowincji misjonarzy oblatów (OMI).

Dekret nominacyjny podpisał papież Franciszek. Na jego mocy zakonnik posługujący w Gdańsku został Misjonarzem Miłosierdzia. To grupa prezbiterów z całego świata, którą powołał do istnienia papież na jubileuszowy Rok Miłosierdzia w 2016 r. Po jego zakończeniu ich posługa została przedłużona na czas nieokreślony.

Obecnie w Rzymie rozpoczyna się spotkanie Ojca Świętego z Misjonarzami Miłosierdzia z całego świata. W niedzielę 24 kwietnia przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego.

Wśród zadań Misjonarzy Miłosierdzia jest posługa w sakramencie pokuty i pojednania z uprawnieniami, które przysługują Ojcu Świętemu oraz ukazywanie matczynej troski Kościoła. W archidiecezji gdańskiej posługuje od teraz 4 prezbiterów - zakonników, którzy są Misjonarzami Miłosierdzia.

O. Artur Piwowarczyk OMI święcenia prezbiteriatu przyjął w 2000 r. W gdańskiej wspólnocie jest misjonarzem ludowy (rekolekcjonistą). Od 2011 r. o. Artur jest również licencjonowanym przewodnikiem po Ziemi Świętej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama