Nowy numer 39/2023 Archiwum

Czytanie św. Łukasza w Gdyni - zaproszenie

Gdyńskie stowarzyszenie KACK włącza się w Narodowe Czytanie Słowa Bożego na zakończenie XIV Tygodnia Biblijnego. Ewangelię wg św. Łukasza przeczytają m.in. karmelitanki bose po polsku i ukraińsku, a całość będzie transmitowana w internecie.

Wydarzenie pn. "Czytamy Słowo Życia" odbywać się będzie w sobotę 7 maja w godz. 12-15. - Nasze stowarzyszenie drugi rok z rzędu włącza się w akcję Narodowego Czytania Słowa Bożego. Rok temu czytaliśmy Dzieje Apostolskie z kaplicy w centrali Caritas gdańskiej. W tym roku chcemy wraz z siostrami karmelitankami bosymi, w ich klasztornej kaplicy w Gdyni przy ul. Cumowników 8, czytać Ewangelię wg św. Łukasza w dwóch językach - polskim i ukraińskim. Lekturze słowa Bożego towarzyszyła będzie muzyka w aranżacji i wykonaniu Cezarego Paciorka. Do udziału w wydarzeniu zaprosiliśmy osoby zaprzyjaźnione z działalnością Stowarzyszenia KACK, przedstawicieli rządu, samorządów, naszych przyjaciół i dobrodziejów oraz dwie rodziny z Ukrainy - informuje Jarosław Szydłak, prezes KACK.

Początek o godz. 12 w łączności z papieżem Franciszkiem - modlitwą "Regina Coeli", którą poprowadzi abp Tadeusz Wojda, metropolita gdański. Czytanie Ewangelii zakończy o godz. 15 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Transmisja na kanale YouTube Kurtyna Mały Kack - TUTAJ, w aktualnościach na www.kackmalykack.pl oraz na profilu FB Stowarzyszenia KACK.

Obchodzony od 1 do 7 maja 14. Ogólnopolski Tydzień Biblijny, jak co roku, ma inspirować do częstszego sięgania po Pismo Święte, by ukazać fundamentalne znaczenie słowa Bożego w życiu chrześcijanina i parafii. W ramach tegorocznej odsłony tej inicjatywy czytane będą, zgodnie z sugestią papieża Franciszka, wybrane fragmenty Ewangelii według św. Łukasza, powszechnie zwanej Ewangelią Miłosierdzia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast