Nowy numer 47/2023 Archiwum

Laboratorium Nowej Muzyki Sakralnej - zaproszenie i konkurs

6-7 maja w gdańskim kościele pw. św. Katarzyny potrwa festiwal nowoczesnej muzyki o tematyce sakralnej. Dla Czytelników naszego portalu przygotowaliśmy konkurs - nagrodą są 2 podwójne zaproszenia.

W ramach festiwalu organizatorzy przygotowali dwie koncertowe odsłony najnowszych dokonań kompozytorskich związanych z tematyką sakralną. W piątek 6 maja melomani usłyszą utwór "Carmina crucis" autorstwa Stanisława Moryto do 14 wierszy Ernesta Bryla z tomu "Golgota Jasnogórska". Niezwykłość tego utworu wyraża się w zestawieniu brzmień instrumentów perkusyjnych z recytacją aktorską, a także w tym, że perkusista i recytator będą poruszali się w przestrzeni świątyni wzdłuż stacji drogi krzyżowej. Dwuosobowa obsada utworu zmusza widza-słuchacza do maksymalnej koncentracji i skupienia, do śledzenia dramatu niesłusznie oskarżonego i skrzywdzonego Człowieka, który staje się misterium męki i śmierci Boskiego Zbawiciela świata.

W sobotę 7 maja odbędą się dwie prezentacje. Najpierw koncert pt. "Andrzej Koszewski (1922-2015) - w 100. rocznicę urodzin", a po nim światowe prawykonanie dzieła Aleksandry Chmielewskiej "Regina coeli" na chór mieszany i orkiestrę kameralną.

W pierwszej części koncertu Polski Chór Kameralny zaprezentuje wybór utworów a cappella A. Koszewskiego. W drugiej części koncertu zabrzmi utwór A. Chmielewskiej (ur. 1993), absolwentki studiów kompozytorskich na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie kompozycji prof. Pawła Łukaszewskiego. Dzieło na chór, dwoje skrzypiec, altówkę, perkusję i obój powstało na specjalne zamówienie festiwalu. Kompozytorka, która prowadzi także działalność literacką, zdobyła szereg nagród i wyróżnień, m.in. I nagrody w Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim "Transatlantyk Instant Composition Contest" za improwizację fortepianową do filmu (2015), w Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim "Patri Patriae" za utwór "Ad te levavi" na chór żeński i orkiestrę kameralną (2018), w Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. A. Koszewskiego za utwór "Verbum caro" na chór mieszany a cappella (2017).

Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy szybki konkurs internetowy, w którym nagrodą są 2 podwójne zaproszenia na festiwal.

Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Jaką rolę w Polskim Chórze Kameralnym pełni Jan Łukaszewski?

Odpowiedź należy przesłać na adres mailowy: gdansk@gosc.pl.

Dwie najszybsze odpowiedzi zostaną nagrodzone darmowymi wejściówkami na dwudniową imprezę.


Program wydarzenia oraz informacje o biletach znajdują się TUTAJ.


Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) informujemy, że administratorem Twoich danych osobowych jest Instytut Gość Media z siedzibą w Katowicach ("My"), dostępny pod adresem e-mail: sekretariat@igomedia.pl i nr tel.: (32) 251 18 07. Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych, który jest dostępny pod adresem e-mail: rodo@igomedia.pl. Posługujemy się danymi na podstawie naszego uzasadnionego interesu prawnego tj. w celach związanych z komunikacją pomiędzy nami a Państwem (co może wynikać również z formalnie wiążących nas ustaleń i współpracy).

Dane przechowujemy przez okres związany z prowadzeniem ww. komunikacji lub wyczerpaniem jej celów. Odbiorcami danych są firmy obsługujące nas w ramach usług teleinformatycznych itp. W razie takiej konieczności dane mogą być przekazane uprawnionym organom państwowym. Przysługuje Państwu prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w Warszawie. Podanie danych jest konieczne ze względu na ww. cel. Brak ich podania uniemożliwi realizowanie tego celu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama