Nowy numer 08/2024 Archiwum

W Gdańsku czas na "Pielgrzymkowe wspomnienia"

W sobotę 14 maja odbędzie się spotkanie w ramach 40-lecia Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Tym razem będą to wspomnienia z kolejnych edycji pątniczej wędrówki.

Spotkanie pątników, tych współczesnych i sprzed lat, odbędzie się w ramach duchowego przygotowania do jubileuszowej, 40. Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. - 14 maja spotykamy się na wspólnym dziele, jakim jest nasza kolejna akcja "Pielgrzymkowe wspomnienia". Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 14.30 w archikatedrze oliwskiej. Po liturgii zapraszamy do auli Jana Pawła II, by powspominać nasze wspólne wędrowanie - zachęcają organizatorzy.

W auli będzie można odkryć historię GPP na Jasną Górę od początku jej istnienia - zaprezentowane zostaną historyczne zdjęcia i filmy, będzie wystawa historycznych gadżetów pielgrzymkowych. Uczestnicy kolejnych edycji pielgrzymki zaprezentują, śpiewająco, stare i nowe pieśni pielgrzymkowe. Będzie też sklepik. Chętni będą mogli zapisać się do Pielgrzymkowej Róży Różańcowej i Grupy Biało-Złotej, która wspiera wędrujących modlitwą.

Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są wszyscy. Ci, którzy wędrowali już z Gdańska na Jasną Górę, są proszeni, by na sobotnie spotkanie założyć koszulki pielgrzymkowe z ubiegłych lat.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama