Nowy numer 31/2022 Archiwum

Nowy dyrektor Wydziału Katechetycznego

Abp Tadeusz Wojda w środę 18 maja mianował nowego dyrektora Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej Gdańskiej.

Został nim ks. kan. Krystian Wilczyński. Zmiana ma związek z niedawną nominacją ks. kan. Tyberiusza Kroplewskiego, dotychczasowego dyrektora, na proboszcza parafii pw. św. Teresy Benedykty od Krzyża w Gdańsku. - To bardzo duża parafia i jednoczesne pełnienie tak ważnych funkcji byłoby bardzo trudne. Dziękuję ks. Tyberiuszowi za długoletnią, oddaną posługę - powiedział abp Wojda.

Ksiądz Tyberiusz zaznaczył, że przez 10 lat pracy w Wydziale Katechetycznym bardzo dużo się nauczył. - Zdobyłem cenne doświadczenie, które będę wykorzystywał w parafii - mówił ks. Kroplewski.

Wręczając dekret nowemu dyrektorowi, metropolita gdański życzył odwagi, inspiracji oraz darów Ducha Świętego. Ksiądz Krystian podziękował arcybiskupowi za okazane zaufanie. - Mam nadzieję, że dotychczasowe doświadczenie duszpasterskie będzie owocowało - powiedział.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama