Wkrótce warsztaty muzyki liturgicznej w Gdańsku

W czwartek 16 czerwca, w Boże Ciało, rozpoczną się warsztaty "Muzyka duszy 2022". Są to spotkania dla osób zaangażowanych w śpiew podczas nabożeństw i Mszy św.

Stowarzyszenie Muzykaliturgiczna.pl to grupa osób, dla których liturgia, a przede wszystkim śpiew liturgiczny mają duże znaczenie. Dlatego też już od 2016 r. prowadzi profesjonalne warsztaty dla osób zajmujących się muzyką kościelną. - Mamy nadzieję, że podczas nich uczestnicy doświadczą piękna muzyki i liturgii, "czegoś większego", co będzie inspiracją do dalszego rozwoju umiejętności wokalnych, ale także impulsem do działań kształtujących wysoką kulturę muzyczną w ich środowiskach, parafiach, wspólnotach - mówi Karolina Zabrocka, współorganizator warsztatów.

"Muzyka Duszy 2022" to wydarzenie skierowane szczególnie do muzyków i wokalistów, zarówno wykształconych w tym zakresie, jak i amatorów. Pomysł na taką edukację chwycił - w poprzednich edycjach rokrocznie brało udział ponad 100 osób. Do współpracy przyłączyli się gdańscy dominikanie, którzy są współorganizatorami, a zarazem patronami tego przedsięwzięcia.

W tym roku warsztaty potrwają od 16 do 19 czerwca. Zajęcia odbywać się będą w bazylice św. Mikołaja, kościele św. Jana i Szkole Podstawowej nr 50. Podczas długiego czerwcowego weekendu uczestnicy będą pracować pod okiem wykwalifikowanych specjalistów i pedagogów z zakresu edukacji muzycznej. Na program warsztatów składają się lekcje ze śpiewu wielogłosowego, indywidualne spotkania z emisji głosu oraz część duszpasterska: Msze św., konferencje, spowiedzi, rozmowy indywidualne.

Organizatorzy warsztatów zapraszają osoby chętne do rejestracji na: muzykaliturgiczna. pl i wypełnienia formularza zgłoszeniowego, znajdującego się w zakładce Warsztaty Muzyki Liturgicznej "Muzyka Duszy 2022". Liczba miejsc ograniczona.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..