Nowy numer 48/2023 Archiwum

Nie żyje ks. Kazimierz Południak - uroczystości pogrzebowe

W czwartek 18 sierpnia w 61. roku życia i 36. roku kapłaństwa zmarł ks. Kazimierz Południak, posługujący duszpastersko w parafii pw. Chrystusa Miłosiernego w Gdyni-Redłowie.

Uroczystości pogrzebowe pod przewodnictwem bp. Wiesława Szlachetki odbędą się we wtorek, 23 sierpnia br. o godz. 11.00 w kościele parafialnym pw. Chrystusa Miłosiernego w Gdyni-Redłowie. Pogrzeb odbędzie się w środę, 24 sierpnia br. na cmentarzu farnym w Grudziądzu po Mszy św. sprawowanej o godz. 11.00 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

W przededniu, w poniedziałek 22 sierpnia br. o godz. 17.00 nastąpi wprowadzenie trumny do kościoła parafialnego pw. Chrystusa Miłosiernego w Gdyni-Redłowie i Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 18.00 Msza św. parafialna, a o godz. 20.00 Msza Święta z udziałem kapłanów z rocznika święceń i kapłanów z dekanatu zakończona Apelem Jasnogórskim.

Zapraszając do udziału w uroczystościach pogrzebowych śp. ks. Kazimierza Południaka polecamy Go Miłosiernemu Bogu w naszych modlitwach.

Requiescat in pace!


Kazimierz Południak urodził się 17 stycznia 1961 roku w Grudziądzu. 17 maja 1986 roku w katedrze w Pelplinie przyjął z rąk bp. Mariana Przykuckiego święcenia kapłańskie.  Posługiwał jako wikariusz w parafiach: Wniebowzięcia NMP w Nowej Cerkwii, św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim, NMP Królowej Polski w Gdyni, św. Andrzeja Boboli w Gdyni-Obłużu. Od 1 stycznia 1996 roku do 15 czerwca 2015 roku był proboszczem parafii pw. NMP Królowej Korony Polskiej w Lublewie Gdańskim. Następnie pomagał duszpastersko w parafii pw. Chrystusa Miłosiernego w Gdyni-Redłowie. Odszedł do domu miłosiernego Ojca, zaopatrzony sakramentami świętymi, 18 sierpnia 2022 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama