Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Gość Gdanski w Internecie

Gdański

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O DIECEZJI
    • Biskupi
    • Historia
    • Parafie

Najnowsze Wydania

  • GN 43/2025
    GN 43/2025 Dokument:(9469044,Rodzina – sens i stabilność)
  • GN 42/2025
    GN 42/2025 Dokument:(9458103,Zaczarowana miotła)
  • GN 41/2025
    GN 41/2025 Dokument:(9450251,Odpowiedzialni mężowie)
  • GN 40/2025
    GN 40/2025 Dokument:(9442266,Dziwne miny manekinów)
  • Gość Extra 3/2025 (13)
    Gość Extra 3/2025 (13) Dokument:(9436832,Słowo, które przygarnia)
gdansk.gosc.pl → Wiadomości → Archidiecezjalne dziękczynienie za plony

Archidiecezjalne dziękczynienie za plony przejdź do galerii

W sanktuarium Matki Bożej Trąbkowskiej bp Wiesław Szlachetka przewodniczył w niedzielę 11 września tradycyjnej Mszy św. kończącej odpust ku czci Narodzenia NMP. Tak rozpoczęły się Archidiecezjalno-Samorządowe Dożynki.

 
Bp Wiesław Szlachetka poświęcił korony żniwne wykonane z tegorocznych plonów. Wioleta Żurawska /Foto Gość
⏮ ⏪
⏩ ⏭

Eucharystia odprawiona została na placu przy sanktuarium, gdzie licznie zgromadzili się wierni, parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych i zaproszeni goście. Przed rozpoczęciem liturgii u podnóża ołtarza polowego ustawione zostały korony żniwne. Za ich przygotowanie wręczono statuetki. Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka otrzymało Sołectwo Ełganowo, Puchar Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha - Klub Seniora w Kleszczewie, Puchar Starosty Gdańskiego Mariana Cichona - Sołectwo Sobowidz. Wójt Gminy Trąbki Wielkie Błażej Konkol przyznał nagrodę Kołu Gospodyń Wiejskich z Brzozy Królewskiej, zaprzyjaźnionej podkarpackiej wsi z gminy Leżajsk.

W homilii biskup pomocniczy archidiecezji gdańskiej nawiązał do obchodzonej uroczystości. - Uczestniczymy w obchodach jednego z najstarszych świąt w Kościele, którym jest Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. Z wielką wdzięcznością wspominamy też Rodziców Maryi, Joachima i Annę, którzy przekazali Jej, przyszłej Matce Zbawiciela, życie i wiarę. Ewangelia przedstawia niezwykle trudną do zrozumienia sytuację, która najpierw dotyczyła Maryi, a następnie Józefa. Maryja znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego. Stało się to po zaślubinach z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem - mówił biskup.

Kaznodzieja podkreślił, że Józef był człowiekiem sprawiedliwym. - Ufając Bogu uwierzył w to, co oznajmiła Mu Jego Małżonka. Uwierzył w to, co zaistniało pomiędzy Bogiem a Nią, a co nigdy wcześniej nie miało miejsca w historii, ani później już nigdy miejsca mieć nie będzie. Ponieważ Wcielenie Bożego Syna jest wydarzeniem jedynym w swoim rodzaju. Józef uwierzył Maryi. Nie miał żadnych wątpliwości odnośnie tego, co mu oznajmiła - dodał.

« ‹ 1 2 › »
Msza św. i dożynki w Trąbkach Wielkich

Foto Gość DODANE 11.09.2022 AKTUALIZACJA 12.09.2022

Msza św. i dożynki w Trąbkach Wielkich

​Bp Wiesław Szlachetka odprawił Mszę św. dziękczynną za tegoroczne plony. Po liturgii setki osób wzięły udział w biesiadzie archidiecezjalno-samorządowych dożynek.  
oceń artykuł Pobieranie..

Wioleta Żurawska

|

GOSC.PL

publikacja 11.09.2022 21:09

FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • ARCHIDIECEZJA GDAŃSKA
  • BP WIESŁAW SZLACHETKA
  • DOŻYNKI
  • TRĄBKI WIELKIE

Polecane w subskrypcji

  • „Św. Jan Kapistran podczas odsieczy Belgradu” na płótnie Antona von Pergera
    • W ramach
    • Leszek Śliwa
    „Św. Jan Kapistran podczas odsieczy Belgradu” na płótnie Antona von Pergera
  • Mój ojciec powtarzał: „Przysięgałem – dotrzymam”. Rozmowa z Ireną Bylicką o rodzinie, wierności i samotności w tłumie
    • Rozmowa
    • Agata Puścikowska
    Mój ojciec powtarzał: „Przysięgałem – dotrzymam”. Rozmowa z Ireną Bylicką o rodzinie, wierności i samotności w tłumie
  • Ks. Piotr Kieniewicz: Milczenie też jest językiem. Wymaga jednak domknięcia słowem, bo bez dialogu nie ma relacji
    • Rozmowa
    • Kamil Gąszowski
    Ks. Piotr Kieniewicz: Milczenie też jest językiem. Wymaga jednak domknięcia słowem, bo bez dialogu nie ma relacji
  • Rodzina w pułapce medialnego kłamstwa
    • Polska
    • Konstanty Pilawa
    Rodzina w pułapce medialnego kłamstwa
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X