Nowy Numer 16/2024 Archiwum

48. Wieczór Modlitwy Młodych - zaproszenie

Pierwsze w tym roku spotkanie modlitewne dla młodzieży z archidiecezji gdańskiej odbędzie się w piątek 17 lutego o godz. 20 w parafii św. Ignacego Loyoli w Gdańsku-Starych Szkotach.

Idea uwielbień dla młodych, z przestrzenią na adorację Najświętszego Sakramentu i indywidualną modlitwę, zrodziła się w 2012 r. Od tego czasu spotkania organizowane są przez Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży.

Nadchodzący 48. Wieczór Modlitwy Młodych to propozycja dla wszystkich wielbicieli zaangażowania duchowego i wysiłku fizycznego. Hasłem spotkania jest: "Najpierw masa, potem rzeźba". Poruszone zostaną tematy jedności ducha, ciała i psychiki. Nie zabraknie sportowych porównań, bo wiara ma bardzo wiele wspólnego z siłownią.

– Z pewnością WMM jest okazją do spotkania żywego Boga w wyjątkowej atmosferze, wśród rówieśników. Już 17 lutego prócz konferencji pełnych sportowych odniesień, będzie można zagłębić się w słowo Boże i adorować Chrystusa. Nie zabraknie również śpiewu i wspólnego uwielbienia. Prócz modlitwy, doświadczymy także przyjemności dla ciała, dla uczestników przygotowany został poczęstunek – zapewniają organizatorzy.

48. WMM organizowany jest przez Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży przy współpracy z Ruchem Światło–Życie Archidiecezji Gdańskiej. Każde z cyklu spotkań odbywa się w innej świątyni, tym razem młodzi przybędą do parafii pw. św. Ignacego Loyoli w Gdańsku-Starych Szkotach, znajdującej się przy ul. Brzegi 49. Start o godz. 20.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama