Zaproszenie na archidiecezjalny turniej piłkarski LSO

W sobotę 25 marca w Rumi odbędzie się halowy turniej piłkarski ministrantów i lektorów o puchar KNC. Będzie to jedyny etap zmagań o Mistrzostwo Archidiecezji Gdańskiej i prawo do reprezentowania naszej diecezji na Mistrzostwach Polski. Zapisy do 20 marca.

W turnieju mogą wziąć udział ministranci (rocznik 2011-2014 i młodsi), lektorzy młodsi (rocznik 2007-2010) i lektorzy starsi (rocznik 2002-2006). Rozgrywki odbędą się w trzech różnych lokalizacjach, w halach MOSiR Rumia, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 (ul. Grunwaldzka 57) i ZSP nr 1 (ul. Starowiejska 4). Każda kategoria wiekowa rozegra swoje mecze w innej hali sportowej. Zespół może składać się z 10 zawodników - 4 zawodników w polu, bramkarz i rezerwowi - oraz pełnoletniego opiekuna lub trenera.

- Parafie zajmują się formacją ministrantów, młodzież przychodzi na zbiórki, uczy się modlitw i poznaje liturgię, ale nie jest to jedyne wspólne działanie grupy. Chłopcy z wielu wspólnot grają regularnie, co tydzień, w piłkę nożną. Turniej jest szczególną okazją, by zebrać chętne drużyny i spotkać się podczas wspólnej rywalizacji - mówi ks. Piotr Belecki, archidiecezjalny duszpasterz LSO.

W turnieju mogą brać udział wyłącznie ministranci i lektorzy aktualnie służący w parafiach naszej archidiecezji. Dlatego każdy z uczestników powinien mieć dokument tożsamości potwierdzający jego wiek oraz imienne upoważnienie dla całej drużyny, podpisane przez proboszcza danej parafii lub księdza opiekuna LSO

Zgłoszenia przyjmowane są do 20 marca wyłącznie pod adresem mailowym: turniejknc24@gmail.com. Uwaga! Decyduje kolejność wysłanych maili - w każdej kategorii może grać maksymalnie 20 drużyn. Zwycięzca zmagań będzie reprezentował naszą diecezję na Mistrzostwach Polski, które odbywać się będą 26-27 czerwca w Gnieźnie.

Organizatorzy proszą, aby drużyny pojawiły się na miejscu i przygotowały do gry przed rozpoczęciem turnieju nie wcześniej niż 30 minut wcześniej. W zależności od liczby zgłoszonych drużyn godziny rozpoczęcia lub zakończenia mogą ulec zmianie.

Turniej finałowy zakończy się galą wręczenia nagród w hali MOSiR w Rumi o godz. 15. Szczegółowy program, regulamin turnieju oraz wszelkie dodatkowe informacje TUTAJ.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..