Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

W Gdańsku NINIWA zapraszała w drogę

Na misji, na rowerze i wędrując po górach - to propozycje dla młodych i starszych osób, które chcą łączyć duchowość z aktywnością.

Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży zaprezentowało w Gdańsku w czwartek 16 marca swoje działania i zaprosiło do kolejnych akcji. W Herbaciarni u Oblatów przy ul. Elżbietańskiej 8 kilkanaście osób, głównie studentów, wysłuchało opowieści i świadectw uczestników projektów realizowanych przez duszpasterstwo NINIWA. Ta coraz bardziej rozpoznawalna w Polsce grupa zawiązana przez Zgromadzenie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej (OMI) ma swoją bazę w Kokotku niedaleko Lublińca na Śląsku. To miejsce wypoczynku, modlitwy i duchowego rozwoju, także festiwalu dla młodych, ale też przygotowań do ekstremalnych wypraw, które realizowane są już od kilkunastu lat. To kilkusetkilometrowe piesze wyprawy dla młodzieży po górach, tysiące kilometrów wypraw rowerowych i indywidualne misje w różnych miejscach na świecie.

Za organizację tych przedsięwzięć odpowiedzialni są o. Tomasz Maniura i o. Dominik Ochlak. W tym roku NINIWA Team wyruszy na Zachód i na Wschód. Nazwa tegorocznych wypraw to "WE" -  oznaczenie kierunków świata, ale też angielski zaimek "my". - Rowerzyści pojadą rowerami do Lizbony na zachodzie kontynentu, by wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży. Wyprawa wystartuje 10 lipca, zaledwie kolejnego dnia po zakończeniu Festiwalu Życia w Kokotku. Natomiast we wrześniu piechurzy ruszą na Wschód, by zmierzyć się z górami w Turcji - mówi o. Dominik. W tym roku można będzie też wziąć udział w wolontariacie na Bałkanach albo w Gruzji.

Wszystkie informacje o tegorocznych wyprawach NINIWY, wolontariacie misyjnym i duszpasterstwie można znaleźć TUTAJ.


Więcej o wyprawach i misjach NINIWY w numerze 12. "Gościa Gdańskiego" na 26 marca.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama