Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Krucjata modlitewna w intencji powołań do kapłaństwa

Decyzją abp. Tadeusza Wojdy, metropolity gdańskiego, od niedzieli 21 maja do końca sierpnia we wszystkich kościołach naszej archidiecezji po każdej Mszy św. odmawiana będzie modlitwa św. Jana Pawła II w intencji powołań do kapłaństwa.

Inicjatywa jest odpowiedzią na zauważalny spadek powołań kapłańskich i zakonnych, co przekłada się również na rosnące braki personalne wśród duchowieństwa w parafiach.

- Troska o kandydatów do seminarium staje się więc dla nas wszystkich jednym z zasadniczych priorytetów. Trzeba młodym ludziom pomóc w rozeznaniu powołania i otoczyć ich modlitwą, aby mieli odwagę odpowiedzieć na zaproszenie Chrystusa do pójścia za Nim - zachęca abp Wojda.

Metropolita gdański podjął decyzję o wprowadzeniu krucjaty modlitewnej w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Od niedzieli, 21 maja do końca sierpnia br. we wszystkich parafiach archidiecezji gdańskiej, po każdej Eucharystii odmawiana będzie modlitwa św. Jana Pawła II.

- Ufamy, że dobry Bóg wysłucha nasze modlitwy i wzbudzi nowe powołania - podkreśla arcybiskup.


Modlitwy o powołania

Dobry Pasterzu naszych dusz, Ty znasz swoje owce i wiesz, jak dotrzeć do serca człowieka. Otwórz umysły i serca młodych, którzy szukają i oczekują słowa prawdy dla swego życia, daj im odczuć, że tylko w Tajemnicy Wcielenia znajdą pełne światło. Dodaj odwagi tym, którzy wiedzą, gdzie szukać prawdy, ale boją się, że Twoje wymagania są zbyt trudne i porusz ducha tych, którzy chcieliby pójść za Tobą lecz nie umiejąc przezwyciężyć niepewności i strachu, idą za innymi głosami i wchodzą na drogi prowadzące donikąd. Ty jesteś Słowem Ojca, Słowem, które stwarza i zbawia. Słowem, które oświeca i umacnia serca, przełam swoim Duchem opory i wahania niezdecydowanych, daj tym, których powołujesz, odwagę odpowiedzenia z miłością: "Oto ja, poślij mnie!". Amen.

Do Ciebie, Panie, zwracamy się z ufnością! Synu Boży, posłany przez Ojca do ludzi wszystkich czasów i żyjących w każdym zakątku świata! Błagamy Ciebie, za pośrednictwem Maryi, Matki Twojej i Matki naszej: spraw, aby w Kościele nie brakowało powołań, zwłaszcza do szczególnej służby Twemu Królestwu. Jezu, jedyny Zbawicielu człowieka! Modlimy się do Ciebie za naszych braci i za nasze siostry, którzy odpowiedzieli "tak" na Twoje powołanie do kapłaństwa, do życia konsekrowanego i do misji. Spraw, aby ich życie odnawiało się każdego dnia i stawało się żywą Ewangelią. Panie miłosierny i święty, nadal posyłaj nowych robotników na żniwo Twego Królestwa! Pomagaj tym, których powołujesz, by Cię naśladowali w naszych czasach: spraw, by kontemplując Twoje oblicze, przyjmowali z radością tę przedziwną misję, którą im powierzasz dla dobra Twego Ludu i wszystkich ludzi. Ty, który jesteś Bogiem i żyjesz, i królujesz z Ojcem i Duchem Świętym na wieki wieków. Amen.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama