GN 40/2023 Otwarte Archiwum

Marsz dla Życia i Rodziny - zaproszenie

W niedzielę 18 czerwca ulicami Gdańska przejdzie XI Marsz dla Życia i Rodziny, a później odbędzie się Festiwal dla Życia. Do udziału zachęcają abp Tadeusz Wojda, metropolita gdański, i Fundacja "Activni".

Marsz dla Życia i Rodziny odbędzie się w Gdańsku po raz 11. Ma na celu promowanie wartości pro-life i wyrażanie solidarności w obronie godności każdej ludzkiej istoty. Uczestnicy będą mogli dać świadectwo swojej wiary i wyrazić swoje przekonania wobec współczesnego świata. Wydarzenie wpisuje się w ogólnopolski ruch w obronie znaczenia rodziny i ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

Tegoroczny Marsz będzie również podziękowaniem Bogu za pontyfikat św. Jana Pawła ll. - Za jego długoletnią posługę i także, za nauczanie, które nam pozostawił w swoich encyklikach, katechezach, książkach czy kazaniach, które wygłosił w czasie swych podróży do Polski i na całym świecie. On także mówił o rodzinie, wielokrotnie podkreślając, że jej wzorcem jest Rodzina z Nazaretu - zaznacza abp Wojda.

Abp. Tadeusz Wojda zaprasza na XI Marsz dla życia i rodziny.
Archidiecezja Gdańska

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 15 przed Kaplicą Królewską. Trasa prowadzić będzie przez Długi Targ w stronę Ołowianki, gdzie zaplanowano Festiwal dla Życia. Zainaugurowany zostanie wspólną modlitwą w intencji miasta, archidiecezji, Pomorza, rodzin i ochrony życia, którą wspólnie poprowadzą organizatorzy wraz z zespołem muzycznym Na cały głos. Festiwal będzie dla rodzin okazją do wspólnego spędzenia czasu. - Stworzymy przestrzeń pełną atrakcji dla wszystkich, szczególnie dla najmłodszych. Dla dzieci będą darmowe aktywności i warsztaty. Będzie przestrzeń do prezentacji wspólnot kościelnych. Nie zabraknie smacznej kuchni. I będą także występy artystów. Wystąpią: Małe TGD, Na cały głos, a także Kamil Bednarek i Luxtorpeda - zapowiada Artur Kurkowski, prezes Fundacji Activni.

Uczestnicy Marszu i Festiwalu proszeni są o ubranie się "na biało". Pełny plan wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej festiwaldlazycia.pl.

Patronami honorowymi są abp Tadeusz Wojda, metropolita gdański i Dariusz Drelich, wojewoda pomorski. Patronat medialny objął "Gość Niedzielny".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast