Nowy numer 48/2023 Archiwum

Msza św. w intencji ofiar wypadków drogowych - zaproszenie

W sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej zostanie odprawiona Msza św. za ofiary wypadków i katastrof na drogach. Eucharystia będzie sprawowana w sobotę 18 listopada o godz. 18.

Co roku w 3. niedzielę listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Jest to wyraz pamięci o wszystkich, którzy zginęli bądź zostali poszkodowani w takich tragicznych zdarzeniach. Dzień ten ma także przyczynić się do zwiększenia świadomości dotyczącej bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Duszpasterstwo Trzeźwości i Osób Uzależnionych archidiecezji zaprasza na Mszę św. w intencji ofiar wypadków drogowych oraz o trzeźwość i odpowiedzialność dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

- Zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę, której przyświecać będzie tegoroczne hasło: "Ku trzeźwości z Kościołem". Maryja Brzemienna, u której stóp się zgromadzimy, i patronka tego dnia bł. Karolina niech wypraszają nam odwagę i siły w nieustannej walce o odpowiedzialność za siebie i za innych na drogach - zaprasza ks. prał. Bogusław Głodowski, diecezjalny duszpasterz ludzi uzależnionych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama