Nowy numer 09/2024 Archiwum

Msza św. dla osieroconych rodziców - zaproszenie

Osierocone rodziny oraz samotni osieroceni rodzice są zaproszeni do wspólnej modlitwy za zmarłe dzieci. Msza św. odbędzie się w sobotę 9 grudnia o godz. 15 w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na gdańskiej Żabiance.

W grudniu odprawiana jest doroczna Msza św. w intencji zmarłych dzieci i osieroconych rodziców. "Jak co roku zapalimy w czasie Mszy św. światełka pamięci dla naszych dzieci. Każdy rodzic lub rodzina otrzyma znicz, który w procesji światła będzie można przynieść do stopni ołtarza" - piszą o sobotniej Mszy św. jej organizatorzy.

"Każda śmierć dziecka, czy jest to nagły wypadek, wyniszczająca choroba, morderstwo, samobójstwo, poronienie czy śmierć maleństwa w łonie matki, powoduje, że usta rodzica krzyczą: dlaczego? Nikt nie zna odpowiedzi na to pytanie, ale wspólne przeżywanie żałoby pomaga rozbudzić wiarę i nadzieję. Może jesteś jednym z nas. Potrzebujesz wsparcia, modlitwy dla siebie albo kogoś bliskiego. Jesteś obrażony na Boga, może obwiniasz siebie za śmierć swojego dziecka lub chcesz pomóc »nowym« rodzicom, zapraszamy do wspólnej modlitwy" - zapraszają rodzice "po stracie" na stronie swojej wspólnoty. Szczegóły TUTAJ.

Po Mszy św. wszyscy są zaproszeni na spotkanie z poczęstunkiem do sali parafialnej. Można przynieść z sobą coś do kawy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama