Zbliża się finał akcji Pola Nadziei na Pomorzu

W niedzielę 14 kwietnia odbędzie się finał Pól Nadziei na Pomorzu - corocznej kwesty, która ma wesprzeć pomorskie hospicja. Pola Nadziei to również wielkie święto wolontariuszy oraz wszystkich ludzi, których łączy idea pomagania.

W tym czasie na ulicach Gdańska, Gdyni, Sopotu, Pucka, Pruszcza Gdańskiego oraz okolicznych miejscowości pojawią się tysiące wolontariuszy, którzy będą kwestować na rzecz ciężko chorych dzieci i dorosłych u kresu życia. Symbolem akcji jest żonkil - kwiat nadziei i zwiastun wiosny.

Już o godz. 9 sprzed siedziby Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio wyruszy delegacja z flagą symbolizującą Pola Nadziei na Pomorzu. Następnie zmotoryzowana żonkilowa sztafeta, odwiedzając po drodze Gdynię i Sopot, dotrze na Podwale Staromiejskie w Gdańsku, skąd o 13.15 wyruszy piesza parada. W Żonkilowej Paradzie wezmą udział przedstawiciele hospicjów oraz lokalnego samorządu, wspierający je darczyńcy oraz wolontariusze. Żółty korowód przejdzie ulicami miasta i zatrzyma się na przedprożu Dworu Artusa, gdzie uczestnicy będą mogli uwiecznić swój udział na wspólnym pamiątkowym zdjęciu. Uroczystość zakończy krótki występ Zuzy Jabłońskiej.

Ale to nie wszystko. Organizatorzy przewidzieli wydarzenia towarzyszące. Przez cały dzień po gdańskich torach kursować będzie zabytkowy tramwaj w barwach Pól Nadziei. Miłośnicy orzeźwiających kąpieli będą mogli wziąć udział we wspólnym morsowaniu z Gdańskim Klubem Morsów, a w Pruszczu Gdańskim w Cukrotece odbędzie się piknik dla całych rodzin.

Ci, którzy nie będą mogli dołączyć do kwesty, znajdą skarbonki hospicyjne w wielu firmach, instytucjach czy parafiach. Od 8 do 21 kwietnia trwać będzie również zbiórka online na stronie akcji www.polanadzieinapomorzu.pl.

Tegoroczne Pola Nadziei na Pomorzu organizują razem: Fundacja Hospicyjna, prowadząca Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Fundacja Hospicjum "Pomorze Dzieciom", Fundacja "Pomorskie Hospicjum dla Dzieci", Dom Hospicyjny Caritas im. św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenie "Hospicjum im. św. Faustyny" w Sopocie, Stowarzyszenie "Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni" wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci "Bursztynowa Przystań", Stowarzyszenie "Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio" oraz Fundacja "Dom Hospicyjny" w Pruszczu Gdańskim. Dochód z całej zbiórki wesprze działalność tych placówek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..