Kalwaryjski odpust Wniebowstąpienia Pańskiego

Franciszkanie zapraszają do udziału w uroczystościach odpustowych na Kalwarii Wejherowskiej, które potrwają od 10 do 12 maja. Również w piątek 10 maja na kaszubską golgotę wyruszy już po raz 356. najstarsza piesza pielgrzymka z Gdańska-Oliwy do Wejherowa.

Uroczystości odpustowe w wejherowskim sanktuarium pasyjno-maryjnym będą połączone z 25. rocznicą koronacji cudownego obrazu Madonny Wejherowskiej. Centralne uroczystości planowane są na niedzielę 12 maja i rozpoczną się o 9.00 uroczystą procesją z Najświętszym Sakramentem z kościoła ojców franciszkanów. Następnie, o 10.00, zostanie odprawiona uroczysta Msza św. odpustowa na Kalwarii Wejherowskiej. Pełen plan obchodów znajduje się na plakacie załączonym poniżej:

Kalwaryjski odpust Wniebowstąpienia Pańskiego   Plan wejherowskiego odpustu. Materiały organizatora

Równolegle w piątek 10 maja na szlak wyruszy 356. Pielgrzymka Oliwska. Pielgrzymi wystartują po Mszy św. o godz. 7 w archikatedrze oliwskiej. Ich droga tego dnia będzie liczyć 28 km. Zaplanowano postoje w parafiach pw. Chrystusa Zbawiciela w Gdańsku-Osowej, Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Chwaszczynie, św. Wojciecha w Kielnie oraz św. Mikołaja w Szemudzie, gdzie istnieje możliwość przenocowania. Można również skorzystać z autokaru powrotnego do Gdańska-Oliwy, który wyjedzie ok. 18.30. Drugiego dnia pielgrzymki uczestnicy przejdą 16 km i dotrą do archidiecezjalnego sanktuarium pasyjno-maryjnego w Wejherowie o godz. 11.30.

Kalwaryjski odpust Wniebowstąpienia Pańskiego   Plakat zachęcający do udziału w pielgrzymce oliwskiej. Materiały organizatora

Do udziału zaproszeni są: rodziny, młodzież, wierni z archidiecezji gdańskiej oraz wszystkie wspólnoty i grupy duszpasterskie, które pragną wraz z Matką Bożą Oliwską pielgrzymować na Kalwarię Wejherowską. Uczestniczyć można na trzy sposoby: "pójść na całość", na jeden dzień oraz pielgrzymować duchowo.

Organizatorzy bardzo proszą, by zapisać się na wydarzenie, co ułatwi planowanie. Udział jest bezpłatny, a dla każdego pątnika przygotowany będzie pakiet pielgrzyma z okolicznościowym dyplomem. Formularz zapisu, szczegółowe informacje i plan znajdują się TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..