Muzyczna uczta w muzeum

ks. Rafał Starkowicz

publikacja 19.10.2012 17:22

– Sztuki powinny się uzupełniać. Muzyka i plastyka pięknie ze sobą współgrają – mówi z uśmiechem pani Tatiana, konserwator zabytków w pelplińskim muzeum.

Starocerkiewno-słowiańskie śpiewy zabrzmiały w Muzeum Diecezjalnym Starocerkiewno-słowiańskie śpiewy zabrzmiały w Muzeum Diecezjalnym
ks. Rafał Starkowicz/GN

W miniony czwartek, 18 października ponad 200 osób wypełniło salę wystawową w Muzeum Diecezjalnym w Pelplinie. Muzeum rozpoczęło właśnie sezon muzyczny. Co miesiąc, w czwartki, zawsze o godz. 19.30 będzie można tu posłuchać doskonałych wykonań utworów muzyki klasycznej. – Dla mnie to ogromna radość, że mogę uczestniczyć w koncertach. Wyjazd do Trójmiasta, to dla nas spore przedsięwzięcie - mówi pani Anna, mieszkająca w Starogardzie nauczycielka. 

Imprezy w muzeum są uzupełnieniem oferty, jaką stanowi letni festiwal muzyczny odbywający się w pelplińskiej katedrze. 

– W naszym muzeum łączymy sztukę wizualną z doskonałą muzyką. To już drugi sezon. W ubiegłym roku każdy z wernisaży ubogacaliśmy krótkim, 15 minutowym koncertem. Teraz zaryzykowaliśmy rozpoczęcie regularnego sezonu muzycznego – mówi ks. Wincenty Pytlik, dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Pelplinie.

Koncerty odbywają się pod medialnym patronatem Gościa Niedzielnego. Wstęp na imprezy jest bezpłatny.