Gospel dla hospicjum - zaproszenie

Dariusz Olejniczak

publikacja 12.12.2012 16:06

Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca oraz Grace Gospel Choir zapraszają na koncert charytatywny, który odbędzie się 15 grudnia, w sobotę, godz. 19 w kościele franciszkanów w Gdyni. Wstęp wolny.

Grace Gospel Choir zaśpiewa w gdyńskim kościele franciszkanów Grace Gospel Choir zaśpiewa w gdyńskim kościele franciszkanów
archiwum GGC

Zebrane podczas koncertu datki zostaną w całości przekazane na wyposażenie powstającego pierwszego na Pomorzu stacjonarnego domu hospicyjnego dla dzieci w Gdyni. Celem organizatorów jest stworzenie nowoczesnej i przyjaznej placówki dla dzieci i ich rodzin.

Trójmiejski chór ekumeniczny Grace Gospel Choir rozpoczął swoją działalność we wrześniu 2004 roku. Liczy ponad 50 osób i w swoim dorobku ma prawie 70 koncertów – wielokrotnie brał udział w charytatywnych akcjach na rzecz trójmiejskich hospicjów oraz organizacji pozarządowych, koncertował m.in. na zamku krzyżackim w Malborku, w Teatrze Atelier w Sopocie i w Operze Leśnej w Sopocie. Od 2010 roku członkowie chóru pod egidą stowarzyszenia Gospel Trójmiasto organizują w Sopocie ogólnopolskie Warsztaty Gospel, prowadzone przez znakomitych instruktorów z USA i Wielkiej Brytanii. Poprzez koncerty, warsztaty i inne wydarzenia muzyczne propagujące pełną energii i radości muzykę gospel starają się dotrzeć do jak najszerszego grona. Chór prowadzi Anna Baranowska, absolwentka gdańskiej Akademii Muzycznej.

Hospicjum dla dzieci, pierwsza taka placówka w naszym regionie, powstaje z inicjatywy Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Wawrzyńca i gdyńskiego samorządu. Jak zapewniają autorzy idei oraz projektanci, w budynku, który ma zostać oddany do użytku w 2013 roku, znajdą się: kolorowe pokoje dla dzieci, skrzydło dla młodzieży, pokoje dla rodziców, sala zabaw, sala komputerowa, basen, sala kinowa, pokoje terapii zajęciowej i rehabilitacji. Przy hospicjum będą działały również poradnie wspierające rodziny chorych dzieci. Budynek powstaje naprzeciwko obecnej siedziby hospicjum stacjonarnego, przy ulicy Dickmana. Koszt budowy wyniesie około 6,5 mln zł. Główne źródło finansowania to 1 proc. podatków przekazywanych stowarzyszeniu.