Zasłużeni dla "Solidarności"

ks. Rafał Starkowicz

publikacja 20.12.2012 08:40

– Pragnę życzyć, aby związkowi pod przewodnictwem Piotra Dudy, udało się zakończyć budowę Polski solidarnej. Sztandary do góry i z nowym rokiem dziarskim krokiem – mówił odbierając nagrodę Arcybiskup

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź
ks. Rafał Starkowicz/GN

Najwyższe wyróżnienie związkowe przyznawane przez Krajowy Zjazd Delegatów „Solidarności” zostało przyznane Abp. Sławojowi Leszkowi Głódziowi. Tytułem Zasłużonego dla NSZZ „Solidarność” pośmiertnie wyróżniony został także prezydent Lech Kaczyński. W jego imieniu Nagrodę odebrała córka, Marta Kaczyńska. Uroczystość wręczenia Tytułów odbyła się 19 grudnia w historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej.

– Jestem wzruszona, że odbywa się to w tym miejscu, gdzie ojciec wielokrotnie działał. Ten tytuł jest pięknym podsumowaniem jego drogi życiowej i zaangażowania na rzecz Solidarności. To także świadectwo prawdy. Wszyscy wiemy, ile rozprowadzanych jest kłamstw na temat działalności Lecha Kaczyńskiego w latach 80. – powiedziała Marta Kaczyńska.

– Związek nigdy nie traktował prezydenta Kaczyńskiego jak polityka. To jest jedyny człowiek, na którym Solidarność się nie zawiodła – podkreślał Piotr Duda, przewodniczący NSZZ „Solidarność”.