Przez wstawiennictwo Jana Pawła II

ks. Rafał Starkowicz

publikacja 02.04.2013 16:19

– Wezwanie naszej parafii obliguje nas dzisiaj do szczególnej modlitwy – mówi ks. Ryszard Gros, proboszcz budującego się Sanktuarium Jana Pawła II w Gdańsku-Łostowicach. – Nie jest to tylko obowiązek. Dla nas to przede wszystkim potrzeba serca – dodaje.

Pomnik bł. Jana Pawła II na Zaspie Pomnik bł. Jana Pawła II na Zaspie
Przez cały dzień zatrzymywali się przed nim wierni, by choć przez krótką chwilę pomodlić się, zapalić znicze, złożyć kwiaty...
ks. Rafał Starkowicz/GN

W kościele w Gdańsku-Łostowicach wierni już rano, o godz. 9.15, uczestniczyli w Eucharystii, podczas której przyzywali wstawiennictwa Jana Pawła II. Prosili o błogosławieństwo i łaski dla obecnego papieża Franciszka.

O 20.30 spotkają się na wieczornicy, podczas której będzie można usłyszeć fragmenty Tryptyku Rzymskiego, Testamentu Jana Pawła II oraz obejrzeć fragmenty filmów o polskim papieżu. Całość zakończy Apel Jasnogórski.

W parafii Opatrzności Bożej na gdańskiej Zaspie, w miejscu uświęconym obecnością papieża, podczas jego wizyty do ojczyzny w 1987 r., o godz. 18 oprawiona zostanie uroczysta nowenna połączona z modlitwą przez wstawiennictwo Jana Pawła II. Po niej nastąpi Msza św., na zakończenie której można będzie ucałować relikwie błogosławionego papieża.

Mimo że liturgia w tym tygodniu sprawowana jest z formularza Oktawy Wielkanocy, we wszystkich parafiach archidiecezji w swoich modlitwach wierni będą przyzywać wstawiennictwa bł. Jana Pawła II.