Radość ze spotkania z Panem

Dariusz Olejniczak

publikacja 13.04.2013 08:47

Kilkuset młodych ludzi z parafii archidiecezji gdańskiej zjechało do kościoła Chrystusa Króla w Gdyni-Małym Kacku, by wspólnie wielbić Jezusa i cieszyć się Jego obecnością.

W spotkaniu uczestniczylo kilkuset młodych ludzi W spotkaniu uczestniczylo kilkuset młodych ludzi
Dariusz Olejniczak/GN

Za sprawą młodzieży piątkowy wieczór zamienił się w spontaniczny, radosny wybuch energii, pełen śpiewu i tańca. Uczestnicy spotkania przy akompaniamencie zespołu muzycznego śpiewali pieśni, które już znają, i uczyli się nowych.

Był też czas na refleksję, spowiedź i cichą modlitwę. Blok ewangelizacyjny poprowadził Marek Filar, który wygłosił katechezę o uwielbieniu Jezusa tańcem. Jej przekaz był jasny – wielbić Pana można na wiele sposobów, a taniec, także w świątyni, jest jedną z form tego uwielbienia. Marek Filar rozmawiał także z młodzieżą o sprawach codziennych, życiowych.

– Zadajcie sobie pytania: „Kim jestem?”, „Co chcę zrobić w moim życiu duchowym, co w nim zmienić?” – mówił do młodych ludzi katechista. – Pomyślcie o tym, że każdy może wygrać swoje życie. Każdy z nas na co dzień nosi jakąś maskę. Ale dziś, jeśli uda się nam zdjąć nasze maski przed Bogiem, to spotkanie będzie udane.

Spotkanie przeciągnęło się niemal do północy, ale młodzież nie straciła energii. W przerwie goście posilili się ciastem, a około 23.00 odbyło się wystawienie najświętszego Sakramentu. Uczestnicy spotkania otrzymali błogosławieństwo, a spotkanie zakończyło się modlitwą wstawienniczą.