Relikwie świętego w Rumi

Dariusz Olejniczak

publikacja 12.06.2013 07:28

W uroczystościach 11 czerwca uczestniczyli mieszkańcy miasta, kapłani z terenu archidiecezji, przedstawiciele zgromadzenia salezjanów oraz siostry salezjanki. Wśród witających relikwiarz był metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź.

Metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź powitał reliwkię świętego w Rumi. Metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź powitał reliwkię świętego w Rumi.
Dariusz Olejniczak /GN

Po powitaniu relikwiarz został wprowadzony do kościoła, gdzie odprawiono Mszę św. – Użycz nam Panie za pośrednictwem świętego Jana Bosko pomocy i obrony. Prosimy Cię o to przez Chrystusa, Pana naszego – mówił abp Sławoj Leszek Głódź, a intencja Eucharystii, która została odprawiona w murach sanktuarium poświęcona była dzieciom, młodzieży, nauczycielom i katechetom.

Inspektor pilski zgromadzenia salezjanów ks. Marek Chmielewski przypomniał zgromadzonym w sanktuarium najważniejsze elementy przesłania i nauki pedagogicznej św. Jana Bosko. Ich podstawę stanowi odwołanie do wiary w Boga oraz miłości bliźniego.

- Nie wystarczy byście kochali młodych, oni muszą wiedzieć o tym, że są kochani – przytoczył słowa świętego salezjanin. – To tajemnica sukcesu duszpasterskiego i wychowawczego księdza Bosko.

Relikwia św. Jana Bosko nawiedziła parafie św. Jana Bosko na gdańskiej Oruni oraz św. Krzyża w Rumi. W sanktuarium NMP Wspomożycielki Wiernych jej obecnością wierni mogą cieszyć się jeszcze w czwartek 12 czerwca.