Bieg do lata

ks. Rafał Starkowicz

publikacja 23.06.2013 13:00

W nocy z 21 na 22 czerwca ulice Gdyni zostały opanowane przez uczestników IX Nocnego Biegu Świętojańskiego.

Bieg do lata Roman Romanenko z Ukrainy zwyciężył w IX Nocnym Biegu Świętojańskim ks. Rafał Starkowicz /GN

O północy wystrzał z ORP "Błyskawica" rozpoczął kolejny nocny bieg w historii Gdyni. Zawodnicy wystartowali ze skweru Kościuszki, przemierzając dziesięciokilometrową trasę wiodącą ulicami: Waszyngtona, św. Piotra, Chrzanowskiego, Polską, Janka Wiśniewskiego, Jana z Kolna, Tadeusza Wendy, ponownie św. Piotra i Waszyngtona, Świętojańską, Piłsudskiego i Bulwarem Nadmorskim. Jako pierwszy na metę przybiegł 25-letni Ukrainiec Roman Romanenko z czasem 29 minut i 23 sekund. Drugie miejsce z czasem 29 minut i 25 sekund zajął Lauen Kwalia z Kenii. Wśród kobiet najszybsza była Kenijka Regina Nguria, która uzyskała czas 34 minuty i 6 sekund. W sumie bieg ukończyło 4363 zawodników.

Najlepszym z Polaków był Radosław Kłeczek z czasem 29 minut i 36 sekund, który zajął trzecie miejsce. Najlepsza Polka - Agnieszka Mierzejewska, z czasem 34 minut i 50 sekund, zajęła miejsce drugie w klasyfikacji kobiet.

Niestety nie został pobity rekord świata w biegach ulicznych na 10 km, który wynosi 26 minut i 40 sekund.

Organizatorzy już zapraszają do Gdyni na 11 listopada, na kolejny Bieg Niepodległości.