Jezus mówi do nas

ks. Rafał Starkowicz

publikacja 17.08.2013 04:22

- Kto się spotkał z Jezusem osobiście, stara się zgłębić Jego Osobę, przyjmować Jego naukę i żyć według tego, co On ofiarowuje - mówił w czasie Mszy św. sprawowanej 13 sierpnia w parafii św. Józefa i Judy Tadeusza bp Edward Zielski, który na co dzień posługuje w Ameryce Południowej.

Jezus mówi do nas Kopię figurki Matki Bożej z Aparecidy bp Zielski podarował rumskiej parafii w 2007 roku ks. Rafał Starkowicz /GN

Pochodzący z Brodnicy bp Edward Zielski od 1980 roku pracuje jako misjonarz w Brazylii. Od roku 2000 jest biskupem ordynariuszem diecezji Campo Maior w północno-wschodniej Brazylii, w stanie Piaui.

W czasie Eucharystii odprawionej w rumskiej parafii biskup Zielski podzielił się z wiernymi wrażeniami z tegorocznych Światowych Dni Młodzieży. Mówił także o Matce Bożej z Aparecidy i o osobistych spotkaniach z Jezusem, które prowadzą do zmiany życia. - Musimy się otworzyć na to, co Pan Jezus do nas mówi. On chce się z nami spotkać nie tylko sakramentalnie, ale również osobiście. On chce, byśmy się stali Jego uczniami i misjonarzami - podkreślał.

Wywiad z bp Edwardem Zielskim będzie można przeczytać w numerze 34. "Gościa Gdańskiego".