Gdynia od kuchni

Jan Hlebowicz

publikacja 31.08.2013 01:21

- Władze Gdyni wraz z restauratorami w 2009 roku przygotowały miejski Szlak Kulinarny Centrum Gdyni. Jest to atrakcja dla turystów i mieszkańców miasta, którzy pragną zwiedzić Gdynię i przy okazji smacznie zjeść - mówi Katarzyna Gruszka z Agencji Rozwoju Gdyni.

Gdynia od kuchni Zajęcia dla dzieci w restauracji "Coco" rozpoczęły się zabawą w rozpoznawanie egzotycznych składników używanych powszechnie w tajskich potrawach. Następnie młodzi adepci sztuki gotowania wspólnie z szefem kuchni przygotowali danie ze świeżych, organicznych produktów Jan Hlebowicz /GN

Starannie wybrane do akcji restauracje słyną z wysokiej jakości usług i atrakcyjnej oferty. - Dzięki temu, że sąsiadują z najciekawszymi gdyńskimi atrakcjami - modernistycznymi kamienicami, Akwarium, Teatrem Muzycznym, muzeami i plażą, a dzieli je od siebie odległość nieśpiesznego spaceru, możemy połączyć przechadzkę po centrum miasta z degustacją specjałów kulinarnych - wyjaśnia K. Gruszka.

We wtorek 3 września rozpocznie się trzecia edycja "Konkursu na gdyński przysmak". - Każdy, kto wymyśli i prześle autorski przepis na gdyńską potrawę wraz z jej zdjęciem, może zostać jego zwycięzcą - informuje K. Gruszka.  Aby wziąć udział w konkursie, należy przepis wraz ze zdjęciem przesłać na e-mail projekty@arg.gdynia.pl lub do siedziby organizatora - Agencji Rozwoju Gdyni - na adres al. Zwycięstwa 96/98, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny budynek H, 81-451 Gdynia. - Na przepisy, koniecznie ze zdjęciem, czekamy do 23 września. Zatem nie zwlekaj i podziel się z nami swoim pomysłem. Być może twoje danie stanie się kulinarną wizytówką miasta - zachęca K. Gruszka.

Od tego roku organizowana jest także Dziecięcia Akademia Kulinarna. To cykl bezpłatnych spotkań poświęconych tematom kulinarnym skierowanych specjalnie do dzieci. Raz w miesiącu w różnych restauracjach na Szlaku Kulinarnym odbywają się zajęcia w formie zabaw, podczas których najmłodsi poznają nowe smaki i kuchnie z różnych stron świata.

Dziecięca Akademia Kulinarna przeznaczona jest dla dzieci w wieku 6-12 lat. Ilość miejsc na zajęciach jest ograniczona. Organizatorzy proszą o zapisy pod adresem: projekty@arg.gdynia.pl.

Więcej na temat Szlaku Kulinarnego Centrum Gdyni i Dziecięcej Akademii Kulinarnej w 36. numerze "Gościa Niedzielnego".