Post i modlitwa w jedności z papieżem

ks. Rafał Starkowicz

publikacja 06.09.2013 22:33

Komunikat Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego o włączeniu się w modlitwę i post w intencji pokoju w Syrii.

Post i modlitwa w jedności z papieżem ks. Rafał Starkowicz /GN

Umiłowani Bracia i Siostry, bracia kapłani, drogie wspólnoty zakonne!

Wszyscy z niepokojem śledzimy dramatyczne wydarzenia, które mają miejsce w Syrii. Ojciec Święty stanowczo potępił przemoc i wezwał wspólnotę międzynarodową do podejmowania wszelkich inicjatyw na rzecz pokoju – „Nigdy więcej wojny”.

Podejmując apel papieża Franciszka, który postanowił "ogłosić w całym Kościele 7 września, wigilię święta Narodzenia NMP, dniem postu i modlitwy w intencji pokoju w Syrii i na całym świecie", proszę, aby tego dnia otwartym sercem podjąć papieskie wezwanie. Sam Ojciec Święty będzie w tym dniu przewodniczył wieczornej modlitwie i czuwaniu na Placu św. Piotra.

Proszę zatem, aby we wszystkich parafiach Archidiecezji Gdańskiej przekazać wiernym zachętę do podjęcia w tym dniu postu oraz przeprowadzić w kościołach nabożeństwa błagalne przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

Niech również wszystkie piesze i autokarowe pielgrzymki zmierzające na archidiecezjalne uroczystości odpustowe w Swarzewie i Trąbkach Wielkich podejmą swój trud w duchu modlitwy o zgodę i pokój.

 

/-/ + Sławoj Leszek Głódź

Arcybiskup Metropolita Gdański